Σπουδαίες στιγμες

Κυριακή 7 Οκτωβρίου 2018

Εντυπωσιακή εμφάνιση η Κ18 νίκησε 6-0 την Άμιλλα Περιστερίου (Φωτό)

Αρχίζουν και βρίσκουν ρυθμό οι Νέοι

Εντυπωσίασαν με το απλοϊκό μα συνάμα και όμορφο ποδόσφαιρο οι νέοι του ΠΑΟ Καματερού που νίκησαν εύκολα και άνετα την φιλότιμη ομάδα της Άμιλλας Περιστερίου με σκορ 6-0. Οι παίκτες του Αντώνη Βαζλαματζή έπαιξαν στρωτό και όμορφο ποδόσφαιρο, δίνοντας γλυκιά γεύση στους γονείς και φίλους της ομάδας, με την απόδοση τους.
Από τρία γκολ σε κάθε ημίχρονο πέτυχαν οι νεαροί άσοι που άρχιζουν να κατανοούν το τι θέλει ο προπονητής τους. Το 1-0 σημείωσε ο Παπαθανασίου στο 5΄, για να διπλασιάσει ο Ζωγραφάκης στο 18΄ ενώ το α΄ ημίχρονο έκλεισε με σκορ 3-0 και την κεφαλιά του Μακρυνικόλα στο 40΄.

Η ομάδα της Κ18 συνέχισε με την ίδια σοβαρότητα και στο β΄ημίχρονο πετυχαίνοντας άλλα τρία γκολ. Ο νεαρός Ζωγραφάκης στο 52΄έγραψε το 4-0 για να έρθει στο τέλος ο νεαρός Γκάνιος και σημειώσει δυο ακόμα γκολ με σουτ στο 61΄ και στο 68΄.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κούτσικος (70΄ Σκιαδάς), Νομικός (58΄ Παλυβός Α.), Σιβρής, Διαμαντόπουλος, Παπαθανασίου, Καλιόσης (52΄ Παπαδόπουλος), Αντωνόπουλος, Ψαρράς (60΄ Ελευθερόγλου), Γκάνιος (69΄ Πέτρου), Μακρυνικόλας, Ζωγραφάκης (70΄ Παλυβός Κ.)

ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡ.: Μαιδανός, Πήδουλας (48΄ Μπόντε), Σαχμπαζίδης, Τσώλης (48΄ Παπασταύρου), Κουτρούλας, Κατσιούλας (70΄ Owusuansah), Καπίρης (70΄ Παγκασίδης), Ρεπάι, Ριζόπουλος (70΄ Ζαχαριουδάκης), Κωφίδης, Gorici (60΄ Roci)