Κυριακή 5 Νοεμβρίου 2017

Περίπατος το εφηβικό 2...

Νίκησαν 4-2 τον Πλάτωνα

Άνετη νίκη με 4-2 σημείωσε το εφηβικό 2 επί τού Πλάτωνα σε ένα όμορφο κυριακάτικο πρωινό. Οι παίκτες του Κουρέτα - Παππά δεν χρειάστηκαν παρά ένα ημίχρονο για να καθαρίσουν το ματς καί στο δεύτερο να κάνουν συντήρηση δυνάμεων και αρκετών αλλαγών.

Οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν στο δεύτερο και πέτυχαν δύο γκολ μειώνοντας το χάσμα των τεσσάρων γκολ.

Το 1-0 πέτυχε μόλις στο 8' ο Ελευθερόγλου με σουτ. Ο ίδιος παίκτης έγραψε με νέο σουτ το 2-0 στο 16'. Το 3-0 καί πάλι από τόν Ελευθερόγλου κάνοντας χατ τρικ στο 20'. Το 4-0 σημείωσε στο 40' ο Ζωγραφάκης με κεφαλιά.

Στην επανάληψη η ομάδα έριξε ταχύτητα και πίεση με αποτέλεσμα να μειώσουν πρώτα με σουτ του Πλάστρα στο 50΄και στην συνέχεια στο 78΄με Μακάρ.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ιντριζί (41΄Νικολόπουλος), Νομικός, Σιβρής (41΄Ασημακόπουλος), Βανικιώτης Ν., Μήτσης (58΄Δρακόπουλος), Διαμαντόπουλος, Αντωνόπουλος (55΄Πέτρου), Βανικιώτης Ε., Ελευερόγλου (47΄Παλυβός Α.), Παπαθανασίου (55΄Παπαδόπουλος), Ζωγραφάκης (55΄Παλυβός Κ.)

ΠΛΑΤΩΝ: Νάστος(65' Cami), Πατεράκης (41΄Davidhi.), Ζωγόπουλος Π., Καρασαββίδης (60' Ζωγόπουλος K.), Sanecki, Τζουγανάτος (50' Χίονης), Ψαρουδάκης, Κοντός (50' Καραντζάς), Γιάννης (60' Φασιλάκης), Πλάστρας, Rerisha (41' Μακάρ)