Κυριακή 31 Ιανουαρίου 2016

Εξαιρετικοί οι junior νίκησαν με 4-0 την Ελπίδα

Άνετη νίκη και πρώτη θέση στο soccerlink

Του Δημ. Αγγέλη
Ύστερα από εξαιρετική εμφάνιση και ιδιαίτερα στο β' ημίχρονο η ομάδα junior 1 νίκησε με το ευρύ 4-0 την γειτονική Ελπίδα Αγίων Αναργύρων. Οι παίκτες του Ηλία Θεοδωρακόπουλου έπιασαν σπουδαία απόδοση στην επανάληψη και κατάφεραν να πάρουν την νίκη και να βρεθούν στην 1η θέση του ομίλου της soccerlink.
Στο 6' οι φιλοξενούμενοι έχασαν μοναδική ευκαιρία με τον Μάτη να πετύχουν γκολ. Στο 15' όμως και ύστερα από μπαλιά του Αγγέλη και κακή εκτίμηση του Σπυρόπουλου, ο Ελνταουί πέτυχε το με σουτ το 1-0. Με το σκορ αυτό τελείωσε και το ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Ηλία Θεοδωρακόπουλου έβαλαν μπροστά τις μηχανές και πιάνοντας σπουδαία απόδοση διεύρυναν το δείκτη του σκορ. Στο 28' (β' ημίχρονο) ο Κυρίτσης μόνος με το τερματοφύλακα έστειλε την μπάλα πάνω του. Στο 31' ο Πουλιας με μακρινό σουτ έκανε το 2-0.
Στο 33' ο Νίνο με νεο σουτ έγραψε  το 3-0. Στο 41' ο Κυρίτσης από καλή θέση έστειλε την μπαλα αουτ, Ενω ίδια κατάληξη είχε και η προσπάθεια του Πανόπουλου στο 42', Τέλος το τελικό 4-0 πέτυχε και πάλι ο Ελνταουί στο 43'.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (junior 1): Τσαγκάρης, Νίνο, Τραχανάς, Τσιφρίκας, Παπαδημητρίου, Αγγελης, Κυριαζής, Ελνταουί, Πούλιας. Επαιξαν και οι Γεωργιάδης, Κατσαρός,Χαγκάνου, Πανόπουλος, Ασηνακόπουλος, Πέλικας
ΕΛΠΙΔΑ: Λουκίδας, Παπαδόπουλος, Μαλαμίδης, Σπυρόπουλος, Παπαδάκης, Κίτσος, Μάτης, Γιαμαρέλος, Κρητικός Έπαιξαν και οι Αναγνώστης, Τσελώτας, Φρόκος, Παππάς