Σάββατο 7 Μαρτίου 2015

Ήττα μετα απο ενα όλοκληρο γύρο και πάλι απο Χαιδάρι

Έχασε με 0-1 στο ντέρμπι των πρωτοπόρων (Video).
 Την ήττα με 1-0 γνώρισε μετά απο 14 ολόκληρες αγωνιστικές με δράστη και πάλι την ομάδα του Χαϊδαρίου. Η ομάδα των δυτικών προαστίων ήταν η τελευταία που είχε νικήσει τους παίκτες του Νίκου Κουνάδη. Οι φιλοξενούμενοι στάθηκαν καλά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και απέφυγαν την πίεση του τελευταίου τέταρτου από την ομάδα μας. Από τη δική μας πλευρά υπήρξε ένα κενό στο παιχνίδι της ομάδας στο διάστημα 60' - 75' με αποτέλεσμα να πιεστεί από το Χαιδάρι όπου και πέτυχαν το νικητήριο γκολ.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο ματς και κατάφεραν να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων χωρίς ωστόσο να μπουν στη περιοχή του Ανδριόλα και να δυσκολέψουν καταστάσεις. Ωστόσο την μεγάλη φάση για την ομάδα μας αλλά και του ημιχρόνου είχε ο νεαρός Τσιργιώτης στο 22' 'οπου απέκρουσε δύσκολα ο Μίχος.

Στο β' ημίχρονο το ματς πήρε φωτιά και για τις δυο ομάδες. Μόλις στο 47΄σουτ του Παππά απέκρουσε και πάλι δύσκολα ο Μίχος. Στο 52' κεφαλιά του Κουτσολιάκου ύστερα από σέντρα του Καρώνα απέκρουσε ο Ανδριόλας. Δε κατάφερε να πετύχει γκολ με σουτ ο Παναγιωτόπουλος στο 55'. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρία με σουτ του Χριστούλη στο 65' όπου απέκρουσε και πάλι ο Ανδριόλας. Το γκολ της νίκης σημείωσε στο 67' ο Μπάτης με σουτ-πλασέ από το ημικύκλιο της περιοχής.
Στο 68' οι αμυντικοί του Χαιδαρίου προλαβαν το μπάσιμο του Σπυρόπουλου. Ενώ μοναδική ευκαιρία έχασε ο ο Βασιλείου στο 80' σε φάση τετ α τετ με τον Μίχο.

Καλή η διαιτησία του Αντωνίου και των Γούναρη, Χριστοδούλου

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας,Δαυίδ, Παπαιωάννου (77' Λιόνας), Γαλανός, Παππάς, Κλωνάρης (59' Κουνάδης), Σπυρόπουλος, Μανάρας, Παναγιωτόπουλος, Μπούγιας, Τσιργιώτης (46' Βασιλείου)
ΧΑΙΔΑΡΙ: Μίχος, Πολίτης, Νούλας (59' Δημητρακόπουλος), Πανταζόπουλος, Αρβανίτης, Μπάτης, Καρώνας, Χριστούλης, Κουτσολιάκος (75' Μάλι), Ρούσα (52' Κασάπης), Διαμαντής