Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Άργησε να ξυπνήσει.

Και έχασε για πρώτη φορά φέτος από τον Ήφαιστο με 3-2.

Για 60' η ομάδα δεν ήταν καν στο γήπεδο με αποτέλεσμα να γνωρίσει την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα από τον Ήφαιστο Περιστερίου με 3-2. Ωστόσο οι νεαροί παίκτες του Καματερού παραμένουν στην 1η θέση του 6ου ομίλου με 25 βαθμούς και οδηγούν τη κούρσα του πρωταθλήματος.
Οι γηπεδούχοι, εκτός όμως ότι κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς της νίκης, νίκησαν και στο ντέρμπι των πρωτοπόρων με αποτέλεσμα η ψυχολογία τους να είναι ανεβασμένη στο τέλος του αγώνα.

Στο α' ημίχρονο η ομάδα δεν είχε ρυθμό, ούτε αυτοματισμούς που μας έχει συνηθίσει αλλά ούτε και ορθή ανάπτυξη ώστε να βάλει τις βάσεις για να πάρει το μάτς. Αντίθετα οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και πολύ γρήγορα μόλις στο 9' είχαν οριζόντιο δοκάρι με τον Γεωργακόπουλο. Στο 35' σημειώθηκε το 1-0 με κεφαλιά του Παπαλεξανδράκη υστερα απο χτύπημα κόρνερ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και με ένα σουτ γέμισμα στο 47' έγραψαν το 2-0 με τον Κώνστα. Το 3-0 σημειώθηκε στο 56' με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Κώνστα. Οι νεαροί παίκτες δεν τα παράτησαν. Προσπάθησαν να κάνουν αισθητή την παρουσία και στο 60' μείωσαν σε 3-1 με σουτ του Μποζά ύστερα απο κόρνερ του Τσιργιώτη.

Από το λεπτό αυτό και μετά κυριάρχησαν οι πολλές διακοπές και οι γεμάτες με ένταση φάσεις με αποτέλεσμα να χαθεί πολύτιμος χρόνος. Το τελικό 3-2 πέτυχε με πέναλτι στο 85' ο Τσιργιώτης (ανατροπή Lame απο Κυριακόπουλο).

Με λάθη η διαιτησία του Αραβίδη, σωστοί οι βοηθοί Τάγης, Παπουλίδης.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Κοτσαδάμ, Φίλης, Γεωργαντώνης, Κυριακόπουλος, Παπαλεξανδράκης, Μαυρομάτης, Μπουλούκος, Παπαδόπουλος (50' Γιαννουλας), Γεωργακόπουλος (88' Τρώμ), Παναγιωτόπουλος, Κώνστας

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Δαρζέντας (35' Καγιούλης), Κουτσάι, Ραζάτος, Πανούσης (1' Ιωάννου), Διγώνης , Κούρο (46' Θεοδωρόπουλος), Τσιργιώτης, Lame, Μποζάς, Μπελαλής (46' Μανωλόπουλος), Χαβέλλας