Disqus

Σπουδαίες στιγμες

Τετάρτη 15 Οκτωβρίου 2014

Έσπασε τα δοκάρια... και αποκλείστηκε από το Παπάγο (2-1).

Εκτός της συνέχειας του κυπέλλου έμεινε το Καματερό, αφού έχασε με 2-1 στο γήπεδο Χολαργού Β' από το ψυχωμένο Παπάγο.

Πλήρωσε την ατυχία του άλλα και την αναποτελεσματικότητα στο να τελειώσει τις φάσεις που δημιούργησε. Κόντρα στον Παπάγο είχε τρία οριζόντια δοκάρια και σωρεία χαμένων ευκαιριών απέναντι στο τερματοφύλακα Κοραχάη.
Οι Καματεριώτες μπήκαν δυνατά στο μάτς αφου στο 3' ο Αθανασόπουλος είχε κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι ύστερα από σέντρα Παναγιωτόπουλου.Στο 20' με ψηλοκρεμαστό πλασέ  του Τρακόση η μπάλα κατευθυνόταν στα δίχτυα του Κοραχάη αλλα πρόλαβε και έδιωξε με κεφαλιά ο Πιούκα με αποτέλεσμα να βρει και πάλι το δοκάρι του Παπάγου.
Στο 23' τρομερό σουτ του Κλωνάρη εξω απο την περιοχή, η μπάλα τράνταξε και πάλι το δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα.Το 0-1 έγραψε με διαγώνιο σουτ ο Καρβουνιάρης στο 25'. Στη μοναδική ευκαιρία που δημιούργησαν οι γηπεδούχοι στο α' ημίχρονο ισοφάρισαν με τον Κραψίτη που επωφελήθηκε.. τσαφ της άμυνας στο 35'.
Στο β' ημίχρονο το Καματερό πίεσε ακόμη περισσότερο για να πάρει το ματς χάνοντας σωρεία ευκαιριών με τον Αθανασόπουλο. Ο σέντερ φορ του Καματερού είχε καλές προσπάθειες στο 55', 57' και 79' να κάνει το 1-2. Τελικά σε μια κόντρα αντεπίθεση ο Κραψίτης κέρδισε τρείς απανωτές κόντρες με τους αμυντικούς Καματερού και έγραψε το τελικο 2-1 στο 80'.
Καλή η διαιτησία του Κατοίκου και Κουντουρέλη ,Τζάκου.
Παπάγος: Κοραχάης, Αμυγδαλάρης(89' Μάνος), Χλωρός, Αναστασίου, Παπαδόπουλος Β.(46' Μεσίνι),Κουτσοβέλης, Κραψίτης, Πιούκα, Μπράτσι, Μιχαλόπουλος, Κίτσος(' Παπαδόπουλος Μ.)
Καματερό: Αποστόλου, Παπαιωάννου, Λιόνας, Δαυίδ(79' Μπαλαρης), Παππάς, Κλωνάρης, Τρακόσης, Παναγιωτόπουλος, Αθανασόπουλος Βασιλείου(46' λ.τρ. Μπούγιας), Καρβουνιάρης(63' Κουνάδης)