Σάββατο 13 Απριλίου 2024

Κάθαρισε στο β' την Ελπίδα με 2-0 και συνεχίζει στην πρώτη τριάδα

Σε μια ακόμα σημαντική νίκη προχώρησε ο ΠΑΟ Καματερού υποτάσσοντας με 2-0 την μαχητική Ελπίδα Αγίων Αναργύρων. Με τους τρείς βαθμούς της νίκης στο ενεργητικό τους, οι παίκτες του Γιώργου Τζώτζη κυνήγαν το πολύτιμο στόχο της ανόδου. Στόχος δύσκολος μιας και απομένουν πέντε δύσκολες αγωνιστικές που θα κρίνουν πολλά.

Οσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι το πρώτο ημίχρονο δεν έχει να επιδείξει τίποτα το ουσιώδες. Παιχνίδι φλύαρο και χωρίς ρυθμό και καθόλου φάσεις μπροστα στα δυο καρε. Στο β’ ημίχρονο οι παίκτες του ΠΑΟ Καματερού επέστρεψαν πιο συγκεντρωμένοι και κυριάρχησαν σε όλο το δευτερο 45λεπτο. Στο 50’ με όμορφη κίνηση και σουτ του Ματέο Μπινέρι σημειώθηκε το 1-0.

Στο 50’ ακυρώθηκε ψηλοκρεμαστό γκολ του Τουτσάνη ως οφσαίντ. Ο ίδιος παίκτης όμως με μια ωραία ενέργεια και σουτ στο 64’ έγραψε το τελικό 2-0. Επόμενος δύσκολος αντίπαλος (εκτός έδρας) για την 26η αγωνιστική είναι η Λαύρα Αργυρούπολης .

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κολιάκης, Πιτέλης, Μαυροειδής (70’ Παπαιωάννου), Τσουρουλας, Μπίμπιζας, Κουμπάρος (89’ Τσιώλης), Τσουτσάνης (79’ Μελισσιανός), Παππάς, Νικολάου, Μπινέρι (70’ Χαιρετάκης), Καλογερής (79’ Τζωρτζίνης)

ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ: Μάρκου, Κοτσίνης, Γιαμαρέλος (78’ Μπεκιράι), Ντάκα, Παππάς, Κουνάδης, Κίτσος (58’ Μπάνη), Κασνέτσι (78’ Κάβουρας), Τσοχαντάρης, Λανη, Ξενουνλλάρι (69’ Ντάλλας)