Σάββατο 6 Μαΐου 2023

(Κ16) ΠΑΟ Καματερού κόντρα στον Ατρόμητο: Ανταγωνιστική παρουσία και ισόπαλο αποτέλεσμα 1-1

Το φιλικό παιχνίδι ανάμεσα στην Κ16 του ΠΑΟ Καματερού και της ομάδα του Ατρόμητου ήταν ένα ανταγωνιστικό και ενδιαφέρον ματς που έληξε ισόπαλο 1-1.

Οι ποδοσφαιριστές του Γκαραβέλα Βασίλη στάθηκαν καλά στο πολύ δυνατό τεστ που υποβλήθηκαν το Σάββατο. Η ομάδα έδειξε ότι δεν θα παραδοθεί εύκολα, παρά τη δυνατή αντίπαλη ομάδα του Ατρομήτου. Οι παίκτες του ΠΑΟ Καματερού έπαιξαν με ενέργεια, πάθος και συγκέντρωση στο πλάνο του παιχνιδιού τους, και αξίζουν συγχαρητήρια για την παρουσία τους στον αγωνιστικό χώρο.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Ατρόμητος είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφερε να σκοράρει στο 12ο λεπτό, κερδίζοντας προβάδισμα με 1-0. Ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν παραδόθηκαν και με τη βοήθεια του τερματοφύλακα τους, Χρήστου Καναβούλη, κατάφεραν να αντέξουν στην πίεση του αντιπάλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η ομάδα του Βασίλη Γκαραβέλα εβγαλε αντίδραση και κατάφερε να πάρει τα μέτρα της στο γήπεδο, πιέζοντας στη συνέχεια τον αντίπαλο. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα, ο Δουφεξής Νίκος κατάφερε και βρηκε το γκολ της ισοφάρισης με όμορφο σουτ.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καναβούλης Χ,  Ιερωνυμάκης Μ, Τσιώλης Γ, Μαρπίνης Ε, Τσουνάκας Δ, Τσιώλης Α, Δουφεξής Ν, Μπούτας Β, Λυμπερόπουλος Γ, Κουσιουνελος Ν, Ζησόπουλος Α, Μυλωνάς Γ, Παπαδόπουλος Μ, Μελισσιανος Σ.

Προπονητής : Γκαραβέλας Βασίλης

Τον αγώνα παρακολούθησαν οι Τόλης Αποστόλου (σκάουτερ Ατρομήτου), Μιχάλης Κάτσικας (τεχνικός ΠΑΟ Καματερού), Σωτήρης Κοντοβάς (αντιπρόεδρος ΠΑΟ Καματερού) και Σωτήρης Ρίζος (μελος τεχνικου επιτελείου ακαδημιων Ατρόμητου)