Κυριακή 13 Ιουνίου 2021

Ο Απόλλων τα γκολ, η Κ14 τα δοκάρια...

Ήττα με 2-0 από τον Απόλλων Σμύρνης στο τελικό του τουρνουά

Την ήττα με 2-0 γνώρισε η Κ14 από την ομάδα του Απόλλωνα Σμύρνης, στο τελικό τουρνουά ΕΠΣΑ που έλαβε χώρα το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο του Αχιλλέα Κάτω Αχαρνών. Οι παίκτες του Παναγιώτη Μουρούτη, που συνεχίζουν τις προπονήσεις μετά την λήξη του lockdown, μπήκαν μουδιασμένα στο ματς και δέχτηκαν δυο γρήγορα γκολ μόλις στο 2΄και στο 9΄.

Με την πάροδο του χρόνου οι ταλαντούχοι ποδοσφαιριστές, που μόνο εμπειρίες αποκομίζουν από τέτοιους αγώνες, ανέβασαν την απόδοση τους, έφεραν το παιχνίδι στα ίσια και έβαλαν τις βάσεις για ενα καλύτερο δεύτερο ημίχρονο όπως και έγινε.

Στην επανάληψη φοβερή κεφαλιά του Αιβαλιώτη Γ. στο 43΄ άγγιξε το γκόλ αλλά η μπάλα πρόσκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.  Στο 54΄ σε φάση διαρκείας κεραυνός σουτ του Τσιώλη Γ., τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο τερματοφύλακας του Απόλλων έβγαλε μια δύσκολη φάση.

Παρά την ήττα οι παίκτες του ΠΑΟ Καματερού δέχτηκαν τα χειροκροτήματα απο τους γονείς και φίλους της ομάδας.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Χαιρετάκης,  Καρδάτος, Τσιώλης Ι., Γερονυμάκης, Μπούτας, Τσουνάκας, Κοντοβάς, Μελισσιανος. Τσιώλης Α., Αιβαλιώτης Γ., Λυμπερόπουλος Επαιξαν και οι Αιβαλιώτης Κ., Θερμιώτης, Μαρπίνης