Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019

Μαχητές μέχρι τέλους οι παίκτες του Καματερού

Νίκησαν άξια 3-2 το δυνατό Χαΐδάρι
Την πολύ μεγάλη τους αξία, ως ποδοσφαιριστές του ΠΑΟ Καματερού, έδειξαν στο ματς με την ισχυρή ομάδα του Χαιδαρίου καταφέρνοντας να πάρουν μια σπουδαία νίκη (3-2) και να βλέπουν την συνέχεια με καλύτερες προοπτικές, σε ένα ματς που είχε πολλές διακυμάνσεις και συγκινήσεις.

Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη παραλίγο να μπουν μπροστά στο σκορ καθώς στο 11΄ κέρδισαν πέναλτι σε σουτ του Πετανάι και χέρι αμυντικού αλλά η εκτέλεση από τον Τσάγκαρη αποκρούστηκε από το τερματοφύλακα του Χαιδαρίου, Σαμπατάκο.

Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 17΄ με σουτ του Παυλόπουλου από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και αφού η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό.  Στο 18΄ τρομερή κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου ύστερα από εκτέλεση κόρνερ επανέφερε το ματς στα ίσια (1-1).  Και στο 32΄ μια τρομερή κούρσα του Χαιρετάκη και ένα-δύο με το Γκάνιο, ο πρώτος με ιδανικό πλασέ έβαλε την ομάδα μπροστά στο σκορ.

Ίδια εικόνα με δυνατές μονομαχίες, γρήγορο ρυθμό και συγκινήσεις επικράτησε και στην επανάληψη. Όμως στο 67΄ οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύθηκαν μια αδράνεια της άμυνας (από τις λίγες είναι αλήθεια) και με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Καμπεραί έγραψαν το 2-2.

Στο 78΄ ο νεοεισερχόμενος στο παιχνίδι Διαμαντίδης (μόλις 4 λεπτά είχε μπει) μέ όμορφη ενέργεια και σουτ πέτυχε το τελικό 3-2.

Πριν την έναρξη του ματς η διοίκηση του ΠΑΟ Καματερού τίμησε τον χορηγό της,  κ. Λεκάκο Δημήτριο (πολυχώρος ΑΤΤΑΛΟΣ)

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ξυδιάς, Πιτέλης, Ανδριτσόπουλος (77΄ Χαβέλλας), Βασιλάκος, Σέχου, Λουβερδής, Τσαγκάρης (65΄Παππάς), Πετανάι, Γκάνιος (63΄ Μασμανίδης), Παναγιωτόπουλος, Χαιρετάκης (74΄ Διαμαντίδης)

ΧΑΙΔΑΡΙ: Σαμπατάκος, Πλουμάτος (86΄ Αθανασιάδης), Γαβαλάς, Τζωρτζάτος, Τσώνης, Αντωνόπουλος (54΄ Αδαμίδης), Κατσούλας (76΄ Γκουρλάς), Καμπεραί, Παυλόπουλος, Μουρεζίνης, Τσοπανάς (62΄ Περλέσι)