Σπουδαίες στιγμες

Κυριακή 14 Απριλίου 2019

Με το βλέμμα στο νοκ αουτ αγώνα η Κ18

Νίκησε τον Άφοβο με 2-1, πλήγμα ο τραυματισμός Ζωγραφάκη
Τον προσεχή αντίπαλο περιμένει η Κ18 του ΠΑΟ Καματερού (σε αγώνα νοκ αουτ) ύστερα απο την νίκη με 2-1 επι του μαχητικού Άφοβου Περιστερίου. Οι νεαροί ασοι δεν ξεκίνησαν καλά το ματς και δέχθηκαν γκολ μόλις στο 7΄ με όμορφο πλασέ του Σούλαφ στην δεξιά γωνία του Σκιαδά. Μετά το πρώτο τέταρτο η Κ18 βρήκε τα πατήματα της και επικράτησε μέχρι και το τέλος του ματς.
Σοβαρό τραυματισμό είχε στο 16΄ ο Ζωγραφάκης που αποχώρησε υποβασταζόμενος απο τον αγωνιστικό χώρο. Στο 17΄ ο Αντώνης Παλυβός έβγαλε σέντρα στην καρδιά της άμυνας για να πεταχτεί στην πορεία της ο Ελευθερόγλου και να ισοφαρήσει με κεφαλιά σε 1-1. Μέχρι και την λήξη του α΄ ημίχρονου οι παίκτες του Αντώνη Βαζλαματζή προσπάθησαν και για άλλο γκολ χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Οι προσπάθειες για να νικήσουν την αντίπαλη άμυνα συνεχίστηκαν σε όλο το β΄ημίχρονο, με τον Άφοβο να κλείνει καλά την άμυνα του. Την λύτρωση έδωσε ο Πέτρου με ενα θαυμάσιο σε εκτέλεση γκολ στο 69΄ που νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η ομάδα περιμένει τον αντίπαλο του 8ου ομίλου, που θα τερματίσει στην 7η θέση, ώστε να δώσει τον νοκ αουτ αγώνα.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Σκιαδάς (53΄ Κούτσικος), Παλυβός Α. (68΄ Πέτρου), Ζωγραφάκης (16΄λ.τ Κατσικαντρης, 79΄ Τσιώλης), Διαμαντόπουλος, Παπαθανασίου, Μπουσδούκος, Αντωνακόπουλος, Ασημανκόπουλος (67΄  Σταυρόπουλος), Ελευθερόγλου, Ζαχαρόπουλος (53΄ Σιβρής), Παλυβός Κ. (73΄ Ντούπης)

ΑΦΟΒΟΣ: Χανδρινός (41΄ Μπινιερης) , Μαρίνος, Κάτσης, Pashaj, Αγγελόπουλος, Malko, Αντωνόπουλος, Κωστής, Σούλαφ, Τζουρμάνας, Aliai