Σάββατο 8 Δεκεμβρίου 2018

Ποδόσφαιρο ουσίας από την ομάδα

Έπαιξε ως ΠΑΟ Καματερού και νίκησε εύκολα 2-0 τα Βριλήσσια

Έπαιξε σαν ΠΑΟ Καματερού, ποδόσφαιρο ουσίας και πήρε άλλη μια νίκη εκτός έδρας, αυτή την φορά επί των Βριλησσίων που της δίνει αέρα τριών βαθμών από τον δεύτερο. Η ομάδα συνεχίζει σταθερά στην πρώτη θέση από την αρχή της περιόδου.
Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη ξεκίνησαν αποφασισμένοι να επιβάλλουν το ρυθμό τους, πράγμα που τους έδωσε το δικαίωμα να χάσουν σωρεία ευκαιριών αλλά και να κλείσουν το ημίχρονο προηγούμενοι με 0-2.

Στο 19΄ ο Παππάς με άψογη βαθιά μπαλιά βρήκε σε ευνοϊκή θέση τον Παναγιωτόπουλο και αυτός με ψύχραιμο τρόπο  και όμορφο πλασέ, έγραψε το 1-0.  Στο 41΄ ο Πετανάι έφτασε μια ανάσα από το γκολ αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν αδύναμο και αποκρούστηκε εύκολα από τον Τζεβελέκη.

Όμως ότι δεν κατάφερε ο Πετανάι λίγα λεπτά αργότερα, ο Δημητρόπουλος τρύπησε κάθετα την άμυνα των Βριλησσίων και με άψογο πλασέ πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας στο 43΄.

Η ομάδα έριξε ρυθμό στο κομμάτι του πρεσσαρίσματος στο β΄ ημίχρονο παρόλα αυτά είχε και πάλι τον έλεγχο του ματς αλλά με λιγότερες... στροφές. Η καλύτερη στιγμή καταγράφηκε στο 72΄ όταν ο Πετανάι μπήκε τελείως μόνος στην περιοχή του αλλά έχασε το κοντρόλ της μπάλας, σπαταλώντας μια ανεπανάληπτη στιγμή να πετύχει ένα ακόμη τέρμα.

Το τέλος του αγώνα βρήκε τους παίκτες της ομάδας να πανηγυρίζουν μαζί με το 12ο παίκτη (κόσμο) που για μια ακόμη φορά έκανε κατάληψη στα Βριλήσσια.

Καλή η διαιτησία του Σύψα και των Βακόλα, Βλατάκη

ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: Τζεβελέκης, Σουρλατζής, Τίμπης (46΄ Αυγερόπουλος), Πάσσης (60΄ Γκούτρας), Γκρέκος, Τριανταφύλλου, Κόκκινος, Τζεμάρης (60΄ Κυρκίλης), Τσιτιμάκης, Κούτρης (71΄ Αραμπατζης), Μακρυπίδης

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου, Παπαϊωάννου, Ανδριτσόπουλος, Χατζίτσε, Μπίμπιζας, Παππάς, Δημητρόπουλος (60΄ Κολοκοτρώνης), Τσιργιώτης (75΄ Καρκαλέτσης), Πετανάι (87΄ Αγγελόπουλος), Παναγιωτόπουλος, Κανακάρης (75΄ Χαβέλλας)