Σπουδαίες στιγμες

Τετάρτη 10 Οκτωβρίου 2018

Φιλική ήττα 0-1 από ΑΕΚ κ20

Δοκίμασε σχήματα ο Νίκος Κουνάδης

Την ήττα με 1-0 από την ΑΕΚ K20 γνώρισε ο ΠΑΟ Καματερού σε φιλικό που διεξήχθη στο γήπεδο του Καματερού. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη, στάθηκαν πολύ καλά απέναντι στους φιλοξενούμενους, σε ένα ματς που δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά στα δυο καρέ αλλά είχε καλά τρεξίματα και παιχνίδι τακτικής από τις δυο ομάδες.
Οι παίκτες του Γιώργου Σίμου είχαν στα υπέρ τους, τις δυο κλασικές φάσεις του αγώνα. Η μια στο α΄ ημίχρονο που σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι του Παπαδιώτη στο 26΄ ύστερα από σουτ του Οικονομικού και η δεύτερη που έγινε και γκολ στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 74΄ όταν ο Τζοανάκης (υπό δοκιμήν) έκανε σουτ με την μπάλα να φτάνει στο Πατρινό και αυτός με νέο σουτ να την στέλνει στα δίχτυα του Αδαμόπουλου.

Η παρουσία της ΑΕΚ αποτελεί τιμή για τον ΠΑΟ Καματερου, να δίνει τέτοιο σπουδαίο φιλικό και συλλέγει εμπειρίες απέναντι στο οργανωμένο σύλλογο της ΑΕΚ που έδωσε το παρών με  τον Γιώργο Σίμο, τον Μιχάλη Βλάχο, τον Χάρη Κοπιτσή αλλά και τον Ηλία Ατματζίδη.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Τζόι (25΄  Παπαδιώτης, 55΄ Αδαμόπουλος), Κανακάρης (48΄ Αντωνίου), Παπαϊωάννου (45΄ Καλαμποκανάς), Παππάς, Μπίμπιζας (45΄ Χαβέλλας), Χαντζίτσε (48΄ Καρκαλέτσης), Χαιρετάκης (52΄ Μπράμης), Τσιργιώτης (30΄ Σωτηρόπουλος), Πετανάι (46΄ Δημητρόπουλος), Κολοκοτρώνης (55΄ Καγιούλης), Παναγιωτόπουλος

ΑΕΚ: Καλούδης, Μπιλικαίδης (61΄Μπογκτάν), Μαχαίρας (50΄ Τζοανάκης), Πετούσης, Οικονομίκος (40΄Λαζαρίδης), Σταμάτης, Κοπιτσής (52΄ Μπάμπης), Αρβανίτης (61΄ Πατρινός), Καραβίδας, Μαλισιόβας, Μάρκου