Σπουδαίες στιγμες

Τετάρτη 29 Αυγούστου 2018

Ήττα από Δάφνη Αθ. με 3-4 και πολλά συμπεράσματα για το τεχνικό του Καματερού

Μελανό σημείο ο τραυματισμός του Καγιούλη

Χρήσιμα και πολλαπλά συμπεράσματα για την τεχνική ηγεσία του Καματερού βγήκαν από την εντός έδρα ήττα σε προπονητικό φιλικό διάρκειας τριών 30΄από την Δάφνη Αθηνών με 4-3. Ο Νίκος Κουνάδης χρησιμοποίησε ελάχιστα τους βασικούς ποδοσφαιριστές (μόνο 30΄) ενώ δεν αγωνίστηκαν για διάφορους λόγους οι Παπαδιώτης, Σωτηρόπουλος, Τσιργιώτης και Λαμέ.
Από εκεί και ύστερα ο Νίκος Κουνάδης κάνοντας πειραματισμούς έδωσε χρόνο στους υπολοίπους και έβγαλε σοβαρά συμπεράσματα από την τελική εικόνα του ματς.

'Έλειψαν τα καλά τελειώματα 2-1 (30΄)
Στο πρώτο 30λεπτο οι βασικοί έδειξαν καλό πρόσωπο και έφτασαν αρκετές φορές με αξιώσεις σε φάση για γκολ που όμως δεν τις τελειώσαν σωστά. Στο 3΄ ο Κολοκοτρώνης με άψογο πλασέ άνοιξε το σκορ. Στο 23΄ο Χαιρετάκης με διαγώνιο μπάσιμο και άψογο τελείωμα έγραψε το 2-0. Στο 29΄η Δάφνη με τον Ρίζο επωφελήθηκε το διώξιμο του Μπίμπιζα πάνω στην γραμμή και μείωσε σε 2-1.
ΚΑΜΑΤΕΡΟ (α' 30λεπτό): Xhai Marinos, Παπαιωάννου, Χολέββας, Μπίμπιζας, Ανδριτσόπουλος, Παππάς, Παναγιωτόπουλος, Χαιρετάκης, Δημητρόπουλος, Πετανάι, Κολοκοτρώνης

Λάθη της άμυνας και 2-3 (60΄)
Δοκιμάζοντας σχήματα και παίκτες οι φιλοξενούμενοι επωφελήθηκαν λάθη της άμυνας και ανέτρεψαν την εικόνα του παιχνιδιού. Στο 42΄ ο Γκάνιος είχε σουτ στο κάθετο δοκάρι. Στο 48΄ λάθος της άμυνας επωφελήθηκε ο Φάμπιο και έκανε το 2-2. Στο 54΄ ο Ρίζος με άψογη κεφαλιά έγραψε το 2-3
ΚΑΜΑΤΕΡΟ (β΄ 30λεπτό): Αδαμόπουλος, Αντωνίου, Ιντριζί, Παππάς, Ανδριτσόπουλος, Καρκαλέτσης, Μπράμης, Καγιούλης, Χαρατσάρης, Ψαρράς, Γκάνιος

Τελική εικόνα με ήττα 3-4
Δεν άλλαξε η εικόνα  της ομάδας σε κάτι καλύτερο στο τρίτο 30λεπτό. Υπήρξε η προσωρινή ισοφάριση στο 63΄με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Ανδριτσόπουλου ενώ νέο τραγικό λάθος της άμυνας από γύρισμα έδωσε την νίκη στους φιλοξενούμενους με το Χασάν να επωφελείται και στο 82΄ να γράφει το τελικό 3-4.
ΚΑΜΑΤΕΡΟ (γ' 30λεπτό): Κυρίου, Ανδριτσόπουλος, Υπο δοκιμην, Παππας, Καρακαλέτσης, Δρακόπουλος, Κυρατζής, Μπράμης, Πανάκιας, Χαρατσάρης, Γκάνιος