Κυριακή 6 Μαΐου 2018

Φτάνει στη πηγή για νερό αλλά.....

Πάλεψε αλλά έχασε 2-0 από τον Αίμο Πετρούπολης.

Μια γλυκόπικρη γεύση ήταν το αποτέλεσμα από την ήττα με 2-0 από τον Αίμο Πετρούπολης που έκανε το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα με τα γρήγορα γκολ που σημείωσε μόλις στο 3΄ και στο 6΄. Η ομάδα ξεκίνησε αιφνιδιασμένη αναγκάζοντας το προπονητή να κάνει εσωτερικές αλλαγές στο σχήμα της ομάδας και με την πάροδο του χρόνου να φέρνει το ματς στα μέτρα της.
Το 1-0 σημειώθηκε στο 3΄ όταν σε σέντρα του Πυλαρινού η μπάλα έφτασε στο κέντρο της άμυνας για να πεταχτεί ο Φίλιππος Ταλιούρας και με πλασέ να πετύχει το γκολ.

Ο ίδιος παίκτης έφυγε στην πλάτη της άμυνας ύστερα από ένα βαθύ γέμισμα και με ιδανικό πλασέ στο 6΄ έγραψε το 2-0. Η ομάδα βρέθηκε με την πλάτη στο τοίχο και προσπάθησε να αντιδράσει καταγράφοντας μια καλή ευκαιρία στο 38΄ όταν το σουτ του Τσιργιώτη πέρασε ξυστά αουτ.

Η εικόνα της ομάδας στην επανάληψη άλλαξε άρδην. Ήταν κατά πολύ καλύτερη και δημιουργούσε επιθέσεις κατά κύματα και με διαρκή ένταση. Όμως παρά το συνεχές πρεσάρισμα, οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη φτάνανε στην πηγή αλλά...γκολ δεν βάζανε.

Στο 58΄ ο Μήτσου, ο οποίος πλαγιοκοπούσε συνεχώς στην φάση αυτή έδωσε πάσα γκολ στον Παναγιωτόπουλο που απο το ύψος της μικρής σούταρε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Ο Χαιρετάκης που έκανε ενα πολύ καλό β΄ ημίχρονο, στο 63΄ έπιασε ενα δυνατό βολέ που έφυγε και αυτό μόλις αουτ.

Την ίδια κατάληψη είχε και η φάση με το σουτ του Τσομπανίδη στο 91΄.

ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ.: Παρασκευόπουλος, Βλασόπουλος, Bushaj, Γιαννούλης, Ρούμπεν, Ταλιούρας Ν (46΄Ζούμπος), Μπιτζάς (46΄ Μπαμπούδης), Ταλιούρας Δ, Πυλαρινός (56΄ Τζαβάρας), Δαρδαμάνης, Ταλιούρας Φ.(67΄ Γιαννούλης).

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κλεισιάρης, Κανακάρης (46΄ Μήτσος), Τσιριγώτης, Χαβέλλας, Παππάς, Τσιργιώτης, Λουβερδής (62΄ Σωτηρόπουλος), Παναγιωτόπουλος (62΄ Πετανάι), Τσομπανίδης, Χαιρετάκης, Ανδριτσόπουλος