Σάββατο 14 Απριλίου 2018

Στις "16" καλύτερες ομάδες το παιδικό

Νίκησε άνετα εκτός έδρας την Άμιλλα με 0-2
Πανάξια και με το "σπαθί τους" η ομάδα του παιδικού βρίσκεται στις 16 καλύτερες ομάδες των Αθηνών ύστερα από την άνετη επικράτηση με 0-2 μέσα στο γήπεδο της Χρυσούπολης επί της Άμιλλας Περιστερίου.
Οι παίκτες του Χρήστου Κουρέτα και του Ηλία Κλαδούχου έπιασαν πολύ καλή απόδοση στο α΄ημίχρονο και έβαλαν τις βάσεις για την άνετη νίκη επί των γηπεδούχων με τα δυο γκολ που σημείωσαν οι Ελευθερόγλου και Κουκίδης στο 7΄ και 10΄ αντίστοιχα.

Ο πρώτος με όμορφη κίνηση στο χώρο και με διπλή προσπάθεια άνοιξε το σκορ ενώ ο Κουκίδης ήρθε σαν τρέιλερ ύστερα από χτύπημα κόρνερ της ομάδας και με πλασέ έγραψε το 0-2.

Στην επανάληψη σημαντική ευκαιρία για γκολ είχε ο Κεραμυδάς στο 47΄αλλά το σουτ βρήκε στο κάθετο δοκάρι της Άμιλλας. Η Άμιλλα αντέδρασε στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο με καλύτερη φάση αυτή του 65΄όταν η μπάλα σταμάτησε δυο φορές στην ίδια φάση στο δοκάρι του Γιάκη.

ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡ.: Μαιδάνος, Σαχμπαζίδης, Μπαντές, Roct, Ρεπάι, Κατσιούλας, Onusu,  Τότσι, Ριζόπουλος, Κορίδης, Παναγιωτίδης Έπαιξαν και οι Παπαδάκης, Ζαχαριουδάκης, Αγγελακόπουλος

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ίντριζι, Τόλλιας , Σαπουνάς , Ζενέλι, Μπούρας, Δημητρόπουλος, Τσιαμάκης, Ελευθερόγλου, Κουκίδης, Κυρίτσης, Κεραμυδάς Έπαιξαν και οι Δράκος, Μονεμβασίτης, Γιάκης, Κούκι, Κρινόπουλος, Ρισσάκης

Κουρέτας: "Δίκαια περάσαμε στους δεκαέξι -Από τους πιο δύσκολους ομίλους της τελευταίας τετραετίας"
Τρέχοντας να προλάβει τον επόμενο αγώνα των τμημάτων υποδομής ο Χρήστος Κουρέτας δήλωσε στο site της ομάδας την χαρά του για την νίκη αλλά και τον βαθμό δυσκολίας που είχε ο όμιλος του παιδικού που επιβραβεύτηκε με την πρόκριση της ομάδας.
"Νομίζω ότι ήμασταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα απλά η Άμιλλα ανέβασε ρυθμούς στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα και μας απείλησε. Ήταν από τα καλά μας παιχνίδια, δημιουργήσαμε ευκαιρίες και τα παιδιά ήταν απόλυτα σοβαρά και περνάμε στους δεκαέξι δικαιωματικά, σε έναν από τους πιο δύσκολους ομίλους της τελευταίας τετραετίας. Ήταν μεγάλη επιτυχία για μας."