Κυριακή 11 Μαρτίου 2018

Σκόρπισε στεναχώρια η ήττα από το Κολωνό

Αλλά παραμένει μέσα στο στόχο της ανόδου

Σκόρπισε στεναχώρια σε όλο το κόσμο του Καματερού η ήττα με 3-2 από τον Κολωνό καθώς οποιοδήποτε στραβοπάτημα από εδώ και πέρα θα είναι οδυνηρό. Μοναδικό θετικό γεγονός είναι η ήττα της Δάφνης Π. Φαλήρου με 1-0 από την Αλσούπολη που την φρέναρε στους 45 βαθμούς, μαζί με την Κοψαχείλα που έφερε ισοπαλία 2-2 με Ιάσονα και πέρασε στην 2η θέση με 43 βαθμούς.
Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη βρίσκονται στην 3η θέση με 42 βαθμούς και θέλουν να ξεχάσουν το γρηγορότερο δυνατό αυτό το στραβοπάτημα που έλαβε χώρα στο ακατάλληλο γηπεδάκι του Κολωνού.

Δυστυχώς παρά το ξέσπασμα που είχαν οι παίκτες της ομάδας στο α΄ημίχρονο και ανέτρεψαν το σκορ από 1-0 σε 1-2, δεν κατάφεραν να παρουσιάσουν καλύτερο πρόσωπο στο β΄ ημίχρονο και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ξαναγυρίσουν το ματς σε αυτό το δύσκολο γήπεδο παίρνοντας την νίκη με 3-2.

Στο 26΄ οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι  με τον Κωστάλα που στην συνέχεια έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Τσιριγώτης.

Στο 38΄ ο Κολωνός άνοιξε το σκορ με ανάποδο ψαλίδι του Κωστάλα.  Στο 44΄  ύστερα από φάουλ του Παπαϊωάννου, ο Λουβερδής με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια (1-1). Ενώ ένα λεπτό (45΄) αργότερα ο Σωτηρόπουλος με ένα εξαιρετικό σουτ πέτυχε το 1-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Κολωνού μπήκαν καλύτερα και στο 51΄  ο Καλλίλας μπήκε από πλάγια θέση και με σουτ πέτυχε το 2-2. Στο 66΄ απευθείας χτύπημα φάουλ του Κωστάλα έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι. Ο ίδιος παίκτης με παρόμοιο τρόπο από φάουλ στο 77΄ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Κυρίου που δεν κατάφερε να την διώξει γράφοντας το 3-2.

ΚΟΛΩΝΟΣ: Γεροντάκης, Βενιερής (53΄ Κριεμπάρδης), Μάντζαρης, Καργίωτης, Βασιλάκος, Κραβαρίτης, Καλλίλας, Τσικόγιας (91΄ Παπαγιάννης), Κωστάλας, Sinanaj (76΄ Μακρόπουλος), Αγοροφ-Πάσχος

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου, Παπαϊωάννου, Τσιριγώτης, Τρούνγκου, Ανδριτσόπουλος (67΄ Τσομπανίδης), Παππάς (78΄ Σαχσανίδης), Λουβερδής, Παναγιωτόπουλος, Πετανάι, Χαιρετάκης (70΄ Τσιργιώτης), Σωτηρόπουλος (82΄ Μήτσου)