Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017

Εδω είναι Καματερό...

Σπουδαία νίκη επί της πρωτοπόρου Δάφνης με 1-0 (VIDEO)

Για άλλη μια φορά οι παίκτες του ΠΑΟ Καματερού έδειξαν σε όλους ότι η έδρα της ομάδος είναι από τις πιο ισχυρές του πρωταθλήματος, Σε αυτή την περίπτωση έδειξαν τα δόντια τους απέναντι στην πρωτοπόρο του πρωταθλήματος, Δάφνη Παλ. Φαλήρου νικώντας με 1-0 με αποτέλεσμα να γνωρίσει την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα.
Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη είχαν ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο απέναντι στους φιλοξενούμενους που τους ζόρισαν αρκετά και σημείωσαν ένα όμορφο γκολ με τον Παππά. Στην επανάληψη ο ρυθμός από πλευράς ομάδας έπεσε ωστόσο χάθηκαν και πάλι δυο σπουδαίες ευκαιρίες για να κλειδώσει η νίκη. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν σε αυτό το σαρανταπεντάλεπτο χωρίς όμως να ανησυχήσουν την αμυντική διάταξη της ομάδας μας.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα σκαρφάλωσε στην 7η θέση με 17 βαθμούς και βλέπει με αισιοδοξία την συνέχεια του πρωταθλήματος. Το ξεκίνημα ήταν καλό και μόλις στο 4΄σουτ του Πεταναι από πλάγια θέση έφυγε στο πλάι της εστίας της Δάφνης. Το 1-0 σημείωσε με κεφαλιά ο Παππάς στο 9΄ ύστερα από κόρνερ του Παπαιωάννου.

Στο 12΄κεφαλιά Χαιρετάκη από το ύψος της μικρής περιοχής ανάγκασε τον Καβακλή να αποκρούσει δύσκολα σε κόρνερ. Στο 60΄ο τερματοφύλακας της Δάφνης πρόλαβε με έξοδο την τελευταία στιγμή, τον Πετανάι.  Στο 62΄σουτ του Ποζίδη απέκρουσε σε κόρνερ ο Κυρίου.

Σπουδαία στιγμή για την ομάδα για να γράψει το 2-0 χάθηκε στο 78΄και πάλι με τον Πετανάι που αντί να σουτάρει από καλή θέση που ήταν έκοψε την μπάλα στο πλάι με αποτέλεσμα να χαθεί το γκολ.

Την ίδια κατάληξη είχε και το μοναδικό τετ α τετ του Πετανάι στο 85΄ όταν το σουτ που επιχείρησε βρήκε πάνω στο τερματοφύλακα της Δάφνης .

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου, Παπαιωάννου, Τσιριγώτης, Μπίμπιζας, Χαβέλας, Παππάς, Λουβερδής, Μπουφίδης (93΄Κανακάρης), Πετανάι, Χαιρετάκης (84΄Μήτσος), Σαχσανίδης (65΄Μποζάς)

ΔΑΦΝΗ ΠΑΛ. ΦΑΛΗΡΟΥ: Καβακλής, Μπελέρης, Λυκουρόπουλος, Shehu, Μαντζιώκας (63΄Αγιάσλλαρη), Ποζίδης, Παππάς (29΄Αννιτσάκης), Ζησόπουλος, Ραζάκιας, Βενάρδος (83΄Βλαχάκης), Κοτοφώλος (56΄Πάλλας)