Σάββατο 2 Δεκεμβρίου 2017

Άνεμος...

Άνετη νίκη με 3-0 επι του ΑΟ Ιλίου 2

Σαν άνεμος ήταν το παιχνίδι των νέων απέναντι στο γειτονικό σωματείο του ΑΟ Ιλίου 2. Επιβλήθηκαν άνετα σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και βρίσκονται προς στιγμήν στην 2η θέση του 2ου ομίλου με 25 βαθμούς.

Στο α' ημίχρονο οι παίκτες του Παναγιώτη Μουρουτη είχαν την πλήρη υπεροχή και είχαν κλείσει στα καρέ τούς αντιπάλους. Οι επιθέσεις κατά διαστήματα ήταν συνεχείς ωστόσο τους έλειπε το εύκολο γκολ. Το τέρμα που άνοιξε την συνάντηση σημείωσε στο 23' ο Γκανιος με προβολή.

Η εικόνα του ματς στην επανάληψη δεν άλλαξε και πολύ, κατοχή και υπεροχή σε όλα τα επίπεδα για την ομάδα νέων. Και μέσα σε όλα, ήρθαν εύκολα και απλά άλλα δυο γκολ που εδραίωσαν την άνετη επικράτηση των νερών ποδοσφαιριστών.

Στο 52΄οι αμυντικοί του ΑΟ Ιλίου επιχείρησαν διώξιμο με την μπάλα να κοντράρει πάνω στον Τουραλιά και να φτάνει στο κέντρο της περιοχής των φιλοξενούμενων, ο Γκάνιος που βρέθηκε στην σωστή θέση, σημείωσε με νέο σουτ του 2-0.

Τρία λεπτά αργότερα (55΄), ο Μακρυνικόλας με απευθείας χτύπημα κόρνερ σημείωσε το τελικό 3-0.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κούτσικος (41΄Καλογερόπουλος), Γερογιάννης, Ηλιάκης (49΄Αργυρόπουλος), Κοντογιάννης, Πανάκιας, Μανάφας, Αναστασιάδης (49΄Μπιθαράς), Δημητρόπουλος, Γκάνιος, Μακρυνικόλας, Τουραλιάς

ΑΟ ΙΛΙΟΥ: Δεληγιάννης, Μπάσιο , Σπηλιόπουλος, Μάρκο, Κοκορομύτης, Ζλατίδης. Κασαβίτας, Χαραλαμπίδης, Κόρεν, Γκίνη, Δράζιος