Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία...

Καματερό - Κολωνός 0-0

Τρίτη συνεχόμενη ισοπαλία για τον ΠΑΟ Καματερού που δεν μπόρεσε να κάμψει την αντίσταση του μαχητικού Κολωνού φέρνοντας αυτή την φορά 0-0. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη ενώ έδειξαν σημάδια έντονης επιθετικότητας εντούτοις δεν μπόρεσαν να βρουν και πάλι τον δρόμο για τα δίχτυα και κατά συνέπεια στερήθηκαν τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Το πρώτο ημίχρονο πέρασε, δίχως και πάλι, καμιά αξιόλογη φάση, με την ομάδα να δείχνει την υπεροχή της χωρίς όμως να φέρνει σε δύσκολη θέση τους αντιπάλους και να καταγράφει κάποια κλασική στιγμή.

Στην επανάληψη το Καματερό ξεκίνησε με πιο έντονη επιθετικότητα και κινητικότητα και στο 57΄ σέντρα από τα δεξιά του Λουβερδή, δεν κατάφερε ο Πετανάι με προβολή να κάνει κάτι καλό.

Στο 54΄σουτ του Πετανάι σουτ με καλές προϋποθέσεις από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα βρήκε τα σώματα των αμυντικών του Κολωνού. Νέο σουτ από τον Τσιργιώτη στο 67΄αποκρούστηκε από τον Γεροντάκη.

Ο Κολωνός στο 74' είχε μια καλή στιγμή με απευθείας χτύπημα φάουλ του Ρεστσόβ, ανάγκασε τον Κυρίου να πέσει και να αποκρούσει στην δεξιά του γωνία. Η φάση του αγώνα καταγράφηκε στο 85΄όταν σε μπαλιά τρύπα του Χαιρετάκη, έβγαλε σε φάση γκολ τον Πετανάι αλλά το σουτ πέρασε δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Γεροντάκη.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Kυρίου, Παπαιωάννου, Τσιριγώτης, Μπίμπιζας, Κανακάρης, Λουβερδής (60΄Μποζάς), Παππάς Κ. (46΄Παππάς Γ.),  Μπουφίδης, Πετανάι, Τσιργιώτης, Χαιρετάκης

ΚΟΛΩΝΟΣ: Γεροντάκης, Αγόροφ (89΄Μάτζαρης), Βενιέρης, Ράσα, Πλατσιδάκης, Τζωρτζάτος (78΄Ντεντάι), Καλλιδάς (57΄Ρεστσόβ), Κραβαρίτης, Κωσταλάς, Σιναναί, Κριενπάρδης