Σάββατο 4 Νοεμβρίου 2017

Παιδικό παντός καιρού...

Με ουσία στο παιχνίδι του νίκησε 3-2 τον Αίμο.
Σημαντική νίκη με 3-2 επί του Αίμου Πετρούπολης σημείωσε το παιδικό σε ένα ματς που διεξήχθη υπό συνεχή βροχόπτωση.  Οι παίκτες του Χρήστου Κουρέτα έπαιξαν με ουσία στο παιχνίδι τους και κατάφεραν να πάρουν σκορ ασφαλείας με το κατά αρχήν 3-0 που είχαν στην κατοχή τους. Οι αντίπαλοι αντέδρασαν στα τελευταία 15 λεπτά του ματς και κατάφεραν να μειώσουν το εις βάρος τους σκορ στο τελικό 3-2.

Το 1-0 σημείωσε ο Ελευθερόγλου με μια έξοχη ενέργεια επί του αντίπαλου αμυντικού και με σουτ στο 8' κόντρα στη ροή του παιχνιδιού που έδειχνε την επιθετικότητα του Αίμου. Στην συνέχεια και παρά την πίεση που εξασκούσαν ο Σαπουνάς στο 17΄με όμορφο συρτό σουτ την αριστερή γωνία έγραψε το 2-0. Τα πράγματα είχαν γίνει πολύ πιο εύκολα με το ψύχραιμο και ουσιαστικό παιχνίδι του παιδικού.

Στην επανάληψη και στο 38΄ο Ελευθερόγλου με δυνατό σουτ στην δεξιά πλευρά του τερματοφύλακα  του Αίμου σημείωσε το 3-0. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και με την πάροδο του χρόνου έπαιρναν γήπεδο και στο 45΄μείωσαν με μακρινό σουτ του Γιαννακάκου ενώ το τελικό 3-2 σημείωσε με άπιαστο σουτ του Πότση στο 65'.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης, Βλαστός (36΄Δράκος), Ζενέλι, Κουκίδης, Μπούρας (36΄ Κεραμυδάς), Δημητρόπουλος, Κυρίτσης (50΄Κρινόπουλος), Ελευθερόγλου, Σαπουνάς, Κεραμυδάς (45΄Πούλιος), Κούκι (40΄Σκουλάς)

ΑΙΜΟΣ: Τσιλιμαντός (36΄Ζαπαντιώτης),  Βεσδέκης, Ζιαγγούβας (50΄Ρούσσος), Ανδρέου, Νεστουράι, Πότση, Αντωνόπουλος, Φλοριάν, Γιαννακάκος, Σπάθης, Λεβέντης