Σάββατο 18 Νοεμβρίου 2017

Αντρίκεια νίκη...

Σπουδαία εμφάνιση και 3-1 την Αλσούπολη

Συνέχεια στις καλές εμφανίσεις πραγματοποίησε η ομάδα κόντρα στην τρίτη του βαθμολογικού πίνακα, Αλσούπολη, νικώντας την, με το ευρύ 3-1. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη έπιασαν σπουδαία απόδοση και αν ήταν πιο προσεκτικοί θα είχαν πετύχει και άλλα τέρματα. Με την δεύτερη συνεχόμενη νίκη - ύστερα από αυτής της Αγίας Ελεούσας - η ομάδα έπιασε τους 13 βαθμούς και βλέπει την συνέχεια με ανεβασμένη ψυχολογία.
 Η ομάδα μπήκε πολύ δυνατά στο ματς και μόλις στο 5΄ο Πετανάι με πλασέ άνοιξε το σκορ δίνοντας χαρά στο κόσμο του Καματερού.  Ο νεαρός Ανδριτσόπουλος δυο λεπτά αργότερα με κοντινό πλασέ μέσα από την περιοχή έγραψε το 2-0.

Στο 9΄ο Κυρίου απέκρουσε στην γωνιά του δύσκολο φάουλ του Παπαδόπουλου.  Οι προσπάθειες της ομάδας συνεχίστηκαν και στο 13΄ο Τσιργιώτης από καλή θέση έπιασε αδύναμο σουτ για να αποκρούσει  ο Κωτσάκης ενώ στο 14΄νέο  μονοκόμματο σουτ του Παππά πέρασε εκατοστά από το οριζόντιο δοκάρι της Αλσούπολης.

Στην επανάληψη η ομάδα μπήκε με επιθετικές διαθέσεις και πάλι ωστόσο δαπάνησε δυο σημαντικές ευκαιρίες στο 46΄με τον Τσιργιώτη και στο 47΄με τον Ανδριτσόπουλο απο πολύ καλές θέσεις.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 53΄με κούρσα και σέντρα από τα αριστερά του Κατσαρού, η μπάλα έφθασε στο ύψος της μικρής περιοχής και ο Αβραμάκης με κεφαλιά μείωσε σε 2-1. Το γκολ αφύπνισε τους φιλοξενούμενους με μια πίεση που εξάσκησαν για μερικά λεπτά.

Ωστόσο στο 74΄ο ιδιαιτέρως διακριθείς Πετανάι επωφελήθηκε μιας χαμένης μπαλιάς στην πλάγια γραμμή, την κέρδισε επιχείρησε μπάσιμο και με πλασέ στην κλειστή γωνία από πολύ πλάγια θέση πέτυχε το τελικό 3-1 εν μέσω έξαλλων πανηγυρισμών.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου, Παπαιωάννου (70΄Λιάπης), Ανδριτσόπουλος, Μπίμπιζας, Τσιριγώτης, Κανακάρης, Μήτσος, Μπουφίδης, Πετανάι, Τσιργιώτης (60΄Μποζάς), Παππάς (86΄Σαχσανίδης)

ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ: Κωτσάκης, Μπίνης (46΄Κατσαρός), Στρουγγάρης (46΄Σιάνος), Μούζος, Αβραμάκης, Στυλιανέσης, Μπούσουλας, Καραίσκος (86΄Ρωμανάς), Νταβούλ, Παπαδόπουλος, Μέμη