Σπουδαίες στιγμες

Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2017

Θλίψη και ανησυχία...

Γύρισε το ματς η Κοψαχείλα και νίκησε 2-1

Θλίψη και ανησυχία προκάλεσε στους πολλούς φίλους της ομάδας που την ακολούθησαν στο Παλαιό  Φάληρο, η ήττα με 2-1 από την φιλότιμη ομάδα της Κοψαχείλας. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη φάνηκαν προς στιγμής να έχουν το σκορ
(0-1) με το μέρος τους και να βλέπουν με θετικό μάτι την συνέχεια του υπόλοιπου ματς ωστόσο δεν άντεξαν στην πίεση των γηπεδούχων που τα έδωσαν όλα στο τελευταία λεπτά του παιχνιδιού και πήραν τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Το α΄ ημίχρονο κύλισε σε παιχνίδι κέντρου με την ομάδα να μην μπορεί βρει διαδρόμους και να σπάσει την αντίπαλη άμυνα. Μοναδική καλή φάση που καταγράφηκε στο α' μέρος ήταν ένα σουτ του Πεταναι στο 10΄που δυσκόλεψε τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Οι γηπεδούχοι φάνηκαν καλύτεροι και πιεστικότεροι στην επανάληψη και έχασαν σημαντικές φάσεις για γκολ. Στο 47΄ο Κυρίου έπιασε μοναδικό τετ α τετ απέναντι στον Γκιόλα, Στο 55΄ψηλοκρεμαστό πλασέ του Μπαξεβάνη πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κυρίου.

Στο 66΄ σουτ πλασέ του Γκιόλα η μπάλα έφυγε βασανιστικά δίπλα από το κάθετο δοκάρι της ομάδας. Και κόντρα στην ροή του παιχνιδιού ο Λουβερδής στο 71΄ με ιδανικό πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή άνοιξε το σκορ για την ομάδα είχε προηγηθεί κόρνερ Πετανάι και παρέμβαση του Μπίμπιζα για να φτάσει η μπάλα στο Λουβερδή.

Οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά στην ισοφάριση στο 76΄με φάουλ του Μπαξεβάνη που απογείωσε τον Κυρίου να διώξει στο γάμα της εστίας, Η πίεση συνεχίστηκε και στο 79΄ο Γιούβρης με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1-1.

Το τελικό 2-1 σημείωσε με σουτ ο Γκιόλας στο 89΄ και χάρισε την νίκη στην ομάδα του.

ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ: Τεκίδης, Ασημακόπουλος (46΄Μπαξεβάνης), Καραγιάννης, Γιούβρης (92΄Κολοκύθας), Τσίκος, Κουρούβακαλης, Σταθούλας, Φόνσος, Γκιόλας, Γκαγκαστάθης (53΄Βίτσας), Μακρυπίδης

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίού, Μήτσου, Ανδριτσόπουλος, Μπίμπιζας, Τσιριγώτης, Λουβερδής, Παππάς, Μπουφίδης, Σαχσανίδης (71΄Σπυρόπουλος, 84΄ λ.τ Λιάπης), Πετανάι, Χαιρετάκης (55΄ Παπαιωάννου)