Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2017

Έσπασε η γκίνια...

Πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα με 3-1 επί της Άμιλλας Περιστερίου.

Μια αρκετά σημαντική νίκη σημείωσε η ομάδα επί της μαχητικής Άμιλλας Περιστερίου σε ένα ματς που διεξήχθη από το 70΄και μετά υπό καταρρακτώδη βροχή. Οι παίκτες του ΠΑΟ Καματερού κατάφεραν να πάρουν σκορ ασφαλείας από το α΄ημίχρονο με τα τρία γκολ που σημείωσαν καθότι οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο β' και μπόρεσαν να μειώσουν μόνο στο σκορ με 3-1.

Η νίκη αυτή, είναι η πρώτη που σημειώνει η ομάδα στο πρωτάθλημα της Β΄Αθηνών και δίνει ψυχολογική ανάσα στους παίκτες του Νίκου Κουνάδη για την συνέχεια της διοργάνωσης, Ήταν μόνο το πρώτο βήμα.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα ξεκίνησε πολύ δυνατά και είχε αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο, με το γκολ να έρχεται στο 11΄με σουτ κεραυνό του Σαχσανίδη. Το 2-0 σημείωσε ο Μπουφίδης με όμορφη ενέργεια και με αριστερό σουτ στο 20΄.

Το τρίτο γκολ του ΠΑΟ Καματερού σημείωσε με πλασέ ο Παππάς στο 43΄ μέσα από την μικρή περιοχή και ύστερα από άτσαλο σουτ του Ανδριτσόπουλου.

Στην επανάληψη η ομάδα είχε και πάλι μερικές ευκαιρίες για να διευρύνει τα τέρματα ωστόσο δεν έπιασε την απόδοση του α΄ημιχρόνου.

Στο 59΄σουτ του Πετανάι η μπάλα έφυγε πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι του Ιορδανίδη. Ενώ στο 69΄πλασέ του Χαιρετάκη πρόλαβε στην γραμμή ο Δήμου και έδιωξε την μπάλα.

Το τελικό 3-1 σημείωσε ο Κούτρης με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 78΄, είχε προηγηθεί χέρι του Μπουφίδη ύστερα από σουτ των παικτών της Άμιλλας.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κυρίου, Καγιούλης Ανδριτσόπουλος (85΄ Παππάς Κ.), Μπίμπιζας, Τσιριγώτης, Λουβερδής, Παππάς Γ., Μπουφίδης, Σαχσανίδης (68΄Κυρατζής), Τσιργιώτης (46΄Πετανάι), Χαιρετάκης

ΑΜΙΛΛΑ: Ιορδανίδης, Δήμου, Κατσαρός (46΄ Μπριστογιάννης), Σώκος, Κλαυδιανός, Μωραίτης, Νικολάου (65΄Χρυσαφίδης), Χρόνης (52΄Λιάτσης), Κούτρης