Σάββατο 23 Σεπτεμβρίου 2017

Στα τελευταία λεπτά η ομάδα έσωσε την παρτίδα (Video-Φωτό)

Έφερε ισοπαλία 2-2 με τον Ιάσονα .

Στο τέλος έσωσε την παρτίδα η ομάδα, αν και το ματς ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους παίκτες του Νίκου Κουνάδη. Οι φιλοξενούμενοι μπόρεσαν και έφεραν σε δύσκολη θέση την ομάδα μας, με την ανατροπή του σκορ (1-2) που έκαναν στο β' ημίχρονο ωστόσο στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού ήρθε ο πόντος για την ομάδα (2-2).
Στο αγωνιστικό κομμάτι  η ομάδα ξεκίνησε πολύ καλά με όμορφο σουτ γκολ του Σπυρόπουλου στο 5΄. Δυο λεπτά αργότερα ο διαιτητής Στάμος ακύρωσε νέο γκολ - κεφαλιά του Σπυρόπουλου ως οφσάιντ. Το ματς κύλησε μέχρι το τέλος του α΄ημιχρόνου χωρίς ιδιαίτερες φάσεις και με την ομάδα να έχει την φλύαρη υπεροχή.

Στο β΄ημίχρονο τα πράγματα άλλαξαν με την ισοφάριση του Ιάσονα. Στο 52΄ ο Μιχαλόπουλος εκτέλεσε φάουλ από πλάγια θέση, στην πορεία της μπάλας μπήκε ο Λάχας και με το στήθος την έσπρωξε στα δίχτυα του Γεροντάκη.

Στο 75΄ο διαιτητής Στάμος δεν έδωσε οφθαλμοφανέστατο πέναλτι σε σουτ του Μπίμπιζα από το σημείο του πέναλτι. Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μιχαλόπουλου. Ο διαιτητής της συνάντησης αρνήθηκε να δώσει και νέα περίπτωση πέναλτι σε ανατροπή του Χαιρετάκη απο τον Δουγιέκο στο 79΄.

Στο 80΄ο Δουλήγέρης έκλεψε την μπάλα από τον Μπιμπιζα, μπήκε απο πλάγια θέση και έβγαλε σε θέση γκολ τον Αντωνόπουλο. Ο τελευταίος σούταρε πάνω στο Γεροντάκη αλλά στην  επαναφορά ο Δουληγέρης σημείωσε το 1-2.

Στο 87΄ο Πετανάι έβγαλε μπαλιά ασίστ στον Σαχσανίδη αλλά η κεφαλιά έφυγε άουτ. Στο χρυσό γκολ της συνάντησης σημείωσε ο Μπίμπιζας στο 91΄με προβολή από το σημείο του πέναλτι ύστερα από φάση διαρκείας.

Με λάθη η διαιτησία του Στάμου, Ρούσου, Ανδρέου

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γεροντάκης, Παπαιωάννου, Ανδριτσόπουλος, Μπίμπιζας, Τσιριγώτης, Λουβέρδης (63΄Χαιρετάκης), Παππάς, Μπουφίδης, Σπυρόπουλος (58΄Πετανάι), Τσιργιώτης (84΄Σαχσανίδης), Κυρατζής

ΙΑΣΟΝΑΣ: Παλαιολόγος, Γλέζος (63΄Τζερεμές), Κονσολένας, Δουγιέκος, Λάχας, Μιχαλόπουλος, Αγγελόπουλος (46΄Δουληγέρης), Αντωνόπουλος, Πυλαρινός (78΄Σταυρόπουλος), Μαγριπλης, Σούλα (52΄Μπάσο)