Σάββατο 30 Σεπτεμβρίου 2017

Ξύπνησαν στο τέλος...

Εκτός έδρας νίκη για τους νέους με 1-2 την ΑΕ Ιλίου

Άργησαν να ξυπνήσουν οι Νέοι και ένα ματς δικό τους κόντεψαν να τον κάνουν ντέρμπι με την ΑΕ Ιλίου. Στο τέλος όμως το τελικό σκορ έγειρε με τους Νέους καθώς φόρτσαραν και έφεραν την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα. Οι παίκτες του Παναγιώτη Μουρούτη μπήκαν δυνατά στο ματς και σημείωσαν το γκολ μόλις στο 1΄με τον Γκοίνο.

Από εκεί και πέρα επαναπαύθηκαν στο γκολ που πέτυχαν και δεν έδειξαν την ίδια διάθεση και για άλλο τέρμα ώστε να καθαρίσουν το ματς. Το ημίχρονο έληξε 0-1 με την ομάδα Νέων, η οποία ναι μεν να έχει την υπεροχή πλην όμως φλύαρη.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και ισοφάρισαν με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Μπούμη στο 53΄.
Οι Νέοι φάνηκαν να φτάνουν στην αντίπαλη περιοχή με αξιώσεις από το 75΄και μετά όταν σε μια στημένη φάση, ο Idrizi εκτέλεσε διαγώνιο φάουλ και ο Graci με κεφαλιά την έστειλε στα δίχτυα του Μιχάλη.

Το τελικό 1-3 σημείωσε ο Βαμβακάρης  στο 83΄με κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Graci και αφού η μπάλα πέρασε παράλληλα από την άμυνα της ΑΕ Ιλίου και την βρήκε ο νεαρός άσος.