Κυριακή 17 Σεπτεμβρίου 2017

Αρχίζει να ρολάρει η ομάδα...

Νίκησε σε φιλικό τον Θρασύβουλο 2-0 ενώ χάθηκαν και δυο πέναλτι

Μια εβδομάδα πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος κόντρα στον Ιάσονα ή ομάδα έδειξε θετικά σημάδια βελτίωσης, νικώντας τον Θρασύβουλο με 2-0. Οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη έπιασαν κατά διαστήματα σπουδαία απόδοση και εμφανίζονται έτοιμοι για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος. Κόντρα στον Θρασύβουλο δεν αγωνίστηκαν για διάφορους λόγους οι Πετανάι, Λουβέρδης, Χαιρετάκης και ο τραυματίας Λαμέ.
Στο αγωνιστικό κομμάτι, η ομάδα μόλις στο 9΄ έχασε μοναδική ευκαιρία να ανοίξει στο σκορ με τον Κυρατζή σε σουτ πλασέ απο το ύψος της  μεγάλης περιοχής που έφυγε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Καλές ευκαιρίες για το πρώτο ημίχρονο είχαν οι Παππάς Κ. (18΄) και Σπυρόπουλος (29΄). Στην επανάληψη η ομάδα μπήκε δυνατά και στο 46΄σημείωσε το 1-0 με πλασέ του Παππά Κ ύστερα από πάσα του Σπυρόπουλου.  Στο 59΄σουτ του Παππά Γ., έφυγε ξυστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Θρασύβουλου.

Στο 65΄ η ομάδα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Σπυρόπουλου. Το πέναλτι ανέλαβε να εκτελέσει ο Σαχσανίδης με αρνητικό αποτέλεσμα καθότι αποκρούστηκε από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο 67΄ νέο πέναλτι καθότι η μπάλα πρόσκρουσε σε χέρι αμυντικού. Την εσχάτη ανέλαβε να εκτελέσει ο Παππάς Γ., αλλά και πάλι ο τερματοφύλακας είπε νέο οχι.

Το τελικό 2-0 σημείωσε ο Σαχσανίδης με όμορφο σουτ στο 79΄.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γεροντάκης, Παπαιωάννου (72΄Τουραλιάς), Ανδριτσόπουλος, Μπίμπιζας (72' Χαβέλας), Τσιριγώτης (62΄Κανακάρης), Παππάς Γ. (72΄Ντούπης), Μπουφίδης (68΄Καγιούλης), Κυρατζής, Τσιργιώτης (58΄Σαχσανίδης), Σπυρόπουλος (72΄Μήτσος), Παππάς Κ. (68΄Λιάπης)