Πέμπτη 30 Μαρτίου 2017

Στην τετράδα το παμπαιδικό...

Άνετη νίκη με 3-0 το Χαιδάρι

Του Δημ. Αγγέλη
Μετά από καλή εμφάνιση κυρίως στο β ημίχρονο, η ομάδα του Παμπαιδίκού 1 κέρδισε την ομάδα του Χαιδαρίου με το ευρύ σκορ 3-0. Με την νίκη αυτή η ομάδα του Παναγιώτη Μουρούτη στρογγυλοκάθισε στη 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα πίσω από τις θεωρητικά ισχυρούς αντιπάλους των ομάδων (ΑΕΚ - Ατρόμητος - Απόλλων Σμύρνης).
Όσον αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, η πρώτη καλή ευκαιρία χάθηκε στο 13΄σε σουτ του Ζενέλι, η μπάλα πρόσκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα.

Στο 20΄η ομάδα άνοιξε το σκορ όταν σε κεφαλιά του Ζενέλι, στην προσπάθεια να διώξει την μπάλα ένας αμυντικός, την έστειλε κατά λάθος στα δίχτυα του.

Έτσι έκλεισε και το πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο μέρος η ομάδα ξεκίνησε με γκολ από τα αποδυτήρια . Μετά από έξοχη μπαλιά του Μπερίκου, ο Κούκι με ωραίο πλασέ έγραψε το 2-0.

Το τελικό 3-0 σημείωσε στο 48΄με έξοχο ψηλοκρεμαστό πλασέ ο Κεραμιδάς.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης, Κεραμιδάς, Μπερίκος, Άγγελης, Ζενέλι, Καραπαναγιώτης, Κυρίτσης, κυπριανού, Κούκι, Δράκος, Σκουλάς Επαιξαν και οι: Ρεπούσης, Τσιφρίκας, Κεραμιδάς, Τσαγγάρης, Μπάκας