Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2017

"Γκάζωσαν" στην επανάληψη...

Άνετα 3-0 την Κηπούπολη το παιδικό (ΦΩΤΟ-VIDEO)

Παίζοντας σωστά και με ψύχραιμο μυαλό οι παίδες του Χρήστου Κουρέτα επιβλήθηκαν άνετα 3-0 της φιλότιμης Κηπούπολης. Οι νεαροί άσοι ανέβασαν στροφές στο β΄ημίχρονο όπου και πέτυχαν τρία γκολ της συνάντησης. Στο πρώτο ημίχρονο συνάντησαν την σθεναρή αντίσταση των φιλοξενούμενων στη προσπάθεια να βρουν διαδρόμους για τη περιοχή τους. Με τη νίκη αυτή η ομάδα βρίσκεται στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας 9 βαθμούς συν ενα bonus 3+ βαθμών από την πρώτη φάση του πρωταθλήματος.
Τη πρώτη ουσιαστική ευκαιρία για γκολ την είχε ο Ζαχαρόπουλος στο 41΄που γύρισε το κορμί του και σούταρε όμορφα, όμως κατάφερε ο Παχλάτος ίσα να την ακουμπήσει και να πάει στο οριζόντιο δοκάρι.

Το 1-0 σημειώθηκε στο 50΄με έξυπνη αντίδραση του Δημητρόπουλου Ι. που κατάλαβε την άστοχη έξοδο του τερματοφύλακα και με πλασέ πέτυχε το γκολ. Στο 60΄ο Δημητρόπουλος Ι βρήκε με κάθετη μπαλιά τον Ζαχαρόπουλο στο σημείο του πέναλτι και αυτός με όμορφο πλασέ πέτυχε το 2-0.

Το τελικό 3-0 σημείωσε και πάλι ο Δημητρόπουλος Ι με άψογο τελείωμα και πλασέ.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Καλογερόπουλος, Διαμαντόπουλος, Βανικιώτης Ν., Νομικός, Βανικιώτης Ι., Καρούτης (52΄14), Αντωνόπουλος, Δημητρόπουλος Δ. (36, 12), Κουκίδης (46΄17), Δημητρόπουλος Ι., Ζαχαρόπουλος (63΄16)

ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ: Παχλάτος, Δουμάς, Βετούλιας, Μούτσιος, Πανατζόπουλος, Φαρμάκης Ι., Φαρμάκης Β., Λιούμης, Σοφός, Κλείδης, Χαροκόπος