Κυριακή 29 Ιανουαρίου 2017

Προβληματισμός για την δεύτερη συνεχόμενη ήττα...

Στο 89΄τα Σούρμενα πήραν την νίκη με 2-1

Έντονο προβληματισμό προκάλεσε στους φίλους της ομάδος η δεύτερη συνεχόμενη ήττα, αυτή τη φορά μέσα στο γήπεδο των Σουρμένων, από την τοπική ομάδα με 2-1. Παρότι έδειξε καλό πρόσωπο στο β΄ημίχρονο όπου και μπόρεσε να ισοφαρίσει, στο τέλος είδε τους γηπεδούχους να παίρνουν τους τρεις βαθμούς της νίκης. Από τις 17/12 έχει η ομάδα να δει την χαρά της νίκης όταν και νίκησε τελευταία φορά την Ηλιούπολη.
Στο διάστημα αυτό, μετράει δυο ισοπαλίες, με Διάνα Ηλιούπολης (1-1) και Αιγάλεω (0-0) ενώ τις τελευταίες δυο αγωνιστικές. ηττήθηκε από Άγιαξ Ταύρου (0-2) και τώρα Σούρμενα (2-1).

'Όσον αφορά το ματς με τα Σούρμενα, η ομάδα βρήκε δυσκολίες στο πρώτο ημίχρονο από τους γηπεδούχους με τις συνεχείς πλαγιοκοπήσεις. Μόλις στο 3΄ ο Μετλίου βρήκε μόνο του με άψογη σέντρα, στο σημείο του πέναλτι τον Δημογιάννη αλλά ο Μητρούσης κατάφερε να αποκρούσει την δύσκολη φάση.

Στο 18΄η ομάδα είχε καλή ευκαιρία με σουτ του Σαλαπάτα από καλή θέση ωστόσο η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια του Λύρου. Στο 20΄ ο Μετλίου με ¨σπάσιμο¨της μπάλας στο κέντρο της άμυνας έδωσε την ευκαιρία στο Χατζηπαναγιώτη να σκοράρει με όμορφο πλασέ.

Στην επανάληψη η ομάδα παρουσίασε καλύτερο πρόσωπο και μπόρεσε και μετέφερε το ματς στα καρέ των γηπεδούχων. Στο 55' ο Άγκολι έβγαλε σέντρα απο τα δεξιά, στέλνοντας την μπάλα στο σημείο του πέναλτι, εκεί πετάχτηκε ο Καλογερόπουλος Γιώργος και με προβολή. έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, κάνοντας το 1-1.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν στην εκπνοή του παιχνιδιού να πετύχουν το 2-1. Ήταν το 89΄όταν ο Μπουγιούκος σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ύστερα από κόρνερ του Θεοδώρου.

Διαιτητής Τσουκαλάς, βοηθοί Τσολακίδης, Μπάγιας

ΣΟΥΡΜΕΝΑ: Λύρος, Μετλίου, Πολυχρονιάδης, Κορκολής, Μπουγιούκος, Μανωλιάδας, Πρέκας, Χατζηπαναγιώτης, Καζαντζής, Δημογιάννης (90+1 Ακριτίδης), Γιοματάρης (82′ Θεοδώρου).
ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Μητρούσης, Πιτέλης, Ξενάκης (37′ Κοντόσταυλος), Καλογερόπουλος Ι., Μπούγιας, Τρακόσης, Αγκολι, Μποζάς (46′ Βασιλείου), Σαλαπάτας (79′ Νταντής), Καλογερόπουλος, Λέκκας.