Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2016

Έπαιξε με ουσία το παμπαιδικό

Νίκησε 2-1 τον Άγιο Ιερόθεο

του Δημ. Αγγέλη
Ύστερα από ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι, η ομάδα του Παμπαιδικού και χωρίς να πιάσει σπουδαία απόδοση, κατάφερε με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο να κερδίσει τον Άγιο Ιερόθεο με σκορ 2-1. Με τη νίκη αυτή η ομάδα βρέθηκε στην 3η θέση του ομίλου έχοντας 19 βαθμούς σε 10 αγώνες. Την επόμενη αγωνιστική θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΑΕ Ιλίου.
Παίζοντας με δύναμη κόντρα στον ΄Αγιο Ιερόθεο κατάφερε στο 11΄με κοντινό σουτ του Κούκι να ανοίξει το σκορ. Με τον ίδιο τρόπο ξεκίνησε και το β' ημίχρονο, δηλαδή σκοράρισμα και πάλι για την ομάδα του Παμπαιδικού.

Το 2-0 σημείωσε στο 43΄ο Ζενέιλι με κεφαλιά ύστερα από φάουλ του Δράκου. Και εκει που έδειχνε οτι το ματς πήγαινε στο τέλος με δυο τέρματα ύπερ της ομάδας, ο Βασιλείου με ψηλοκρεμαστό σουτ στο 57΄έγραψε το τελικό 2-1.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιάκης, Δόγας, Κυπριανού, Ζενέιλι, Σερεπίζος, Μπούρας, Κρεμμύδας, Αγγέλης, Δράκος, Κούκι, Σκουλάς Επαιξαν και οι: Κυρίτσης, Δρεπούση, Καραπαναγιώτης, Τσαγκάρης, Ψύλλης, Τσιφρίκας