Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2016

Τρομακτική δύναμη πυρός η ομάδα νέων...

Ελάτε να τους θαυμάσετε - Επιβλήθηκαν 5-0 της Κηφισιάς 2 (Βιντεο)
Φωτό αρχείου

Τρομακτική δύναμη πυρός η ομάδα νέων του ΠΑΟ Καματερού συνέτριψε με 5-0 την ομάδας της Κηφισιάς. Η  ομάδα αυτή κυριολεκτικά σε αφήνει με ανοικτό το στόμα, με το ποδόσφαιρο που παίζει και που θα πρέπει να έρθουν όλοι οι φίλαθλοι για να την παρακολουθήσουν.  Απίστευτα τρεξίματα, πολύ ταλέντο, τρομερά πατήματα, διαρκής κίνηση καθώς και άλλα σπουδαία στοιχεία απαρτίζουν το όμορφο σύνολο της ομάδας νέων.

Στο ματς με την Κηφισιά, οι νέοι «έπιασαν από το λαιμό» τους αντιπάλους και κυριολεκτικά δεν τους άφησαν να πάρουν ποδοσφαιρική ανάσα. Ωστόσο πάρα την πίεση που δέχθηκαν από τους παίκτες του Λευτέρη Βελέντζα, οι αντίπαλοι κράτησαν το σκορ στο 1-0 για το α΄ημίχρονο. Γκολ το οποίο σημείωσε με όμορφο διαγώνιο σουτ στο 22΄ο Τουράλιας. Σουτ στο οριζόντιο δοκάρι είχε στο 26΄ο Καγιούλης με απευθείας χτύπημα φάουλ.

Στην επανάληψη το γήπεδο «κατηφόρισε» και οι επιθέσεις διαδέχονταν η μία την άλλη, και στο 54’ σημειώθηκε το 2-0 με αυτογκόλ του Βρακά ύστερα από σπάσιμο της μπάλας από τον Χαιρετάκη στο ύψος της μικρής περιοχής. Το 3-0 πέτυχε ο Κουκίδης στο 72΄ με κοντινό πλασέ ύστερα από ασίστ του Ρόδη.

Το πιο όμορφο γκολ σημείωσε ο Idrizi με όμορφο πλαγιαστό σουτ στο 76΄και αφού είχε προηγηθεί φάουλ πάσα του Ρόδη που πέρασε μέσα από όλη την άμυνα της Κηφισιάς. Το τελικό 5-0 πέτυχε ο πολύ καλός Ρόδης ύστερα από φάουλ – πάσα του Πανάκια στο κενό χώρο της αντίπαλης άμυνας.

Με την νίκη αυτή, οι νέοι βρίσκονται στην 1η θέση του ομίλου με 25 βαθμούς, έχοντας συγκάτοικο, την ομάδα του Ατρόμητου, ακριβώς με τους ίδιους βαθμούς.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ:  Νικολόπουλος, Ρόδης, Graci, Idrizi, Trundu (55΄ Πανάκιας), Καγιούλης (62΄16), Χαιρετάκης, Κυρατζής (38’ Μακρυνικόλας Σ), Σαχσανίδης, Μακρυνικόλας Ι., Τουραλιάς (45΄Κουκίδης)

ΚΗΦΙΣΙΑ 2: Παπαζώης (74΄Σπυροπουλος), Φούντος (51΄Σαρκισιάν), Βρακάς, Δουζενάκης, Παππάς (52΄Λιναρδος), Σαλικόπουλος (57΄Ρούτσος), Καραχάλιος, Frakulli, Χανιώτης, Γιαλίτζης, Συνέσιος