Σάββατο 15 Οκτωβρίου 2016

Έκλεψε την ισοπαλία...

Στο τέλος με πέναλτι του Μπούγια το 1-1 με Δόξα Βύρωνα (Φωτό - Πεναλτι)
Συνεχίστηκε το αήττητο της ομάδας κόντρα στην Δόξα Βύρωνα καθώς κατάφερε και πήρε την ισοπαλία με 1-1 μέσα στο γήπεδο της τοπικής ομάδας. Μπορεί να δέχτηκε το πρώτο γκολ στο πρωτάθλημα από τους γηπεδούχους ωστόσο πολέμησε μέχρι τέλους και δικαιώθηκε με την ισοπαλία που απέσπασε.
Το ματς κυμάνθηκε σε επιεικώς μέτρια επίπεδα καθώς πλην της φάσης του γκολ που σημείωσαν οι γηπεδούχοι στο 8' δεν είχε να επιδείξει καμία αξιόλογη φάση μπροστά στα καρέ των δύο ομάδων. Το 1-0 σημείωσε ο Κασσιάνος με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νικώντας τον Κώστα Ανδριόλα. Η ομάδα προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς όμως να βρει κατάλληλους διαδρόμους απέναντι στην Δόξα Βύρωνα που φάνηκε καλύτερη στο α' ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι παίκτες του Γιώργου Αλεξόπουλου μπήκαν καλύτερα στο ματς σε αντίθεση με τους γηπεδούχους που φάνηκε να τους αρκεί το γκολ του α΄ημιχρόνου. Και λίγο πριν το τέλος του ματς ο Άγκολι κέρδισε πέναλτι από ανατροπή του Ρόπα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Μπούγιας και με εύστοχο χτύπημα στο 75' σημείωσε το 1-1.

Οι γηπεδούχοι πίεσαν στα τελευταία λεπτά με μοναδική αξιόλογη φάση να καταγράφεται αυτή του Κασσιάνου στο 84' όπου το διαγώνιο πλασέ από κοντινή απόσταση πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Ανδριόλα.

Με λάθη η διαιτησία του Κοσικίδη, καλοί οι βοηθοί Ακρίβος, Αραβίδης

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ: Βακερλης Ε, Χαλβατζής, Κατσούδας, Βακερλής Π., Γκουτελίτσας, Παρασκευόπουλος, Κασσιάνος, Ρόπας, Πλούμης (68' Κότοβ),Ντίας Μαρκές Περείρα (89΄Βιέννας), Γεωργουδάκης

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Κοντόσταυλος, Παπαιωανου, Τσιριγώτης, Μπούγιας, Λιόνας, Άγκολι (91' Ξενάκης), Μποζάς (84΄Αθανασόπουλος), Λαμέ (46΄Ντάτις), Καλογερόπουλος Γ., Λέκκας