Κυριακή 30 Οκτωβρίου 2016

Απο σπόντα...ήττα

Η ομάδα γνώρισε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα στο γήπεδο των Τραχώνων.

Την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα γνώρισε η ομάδα από τους Τράχωνες με 1-0 έχοντας ως αποτέλεσμα να κυλήσει στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Οι γηπεδούχοι χωρίς να είναι καλύτεροι κατάφεραν να επωφεληθούν μια στημένης φάσης και να πετύχουν το πολύτιμο για αυτούς γκολ. Αρνητική στιγμή για τον διαιτητή Χριστοδούλου ο μη καταλογισμός πέναλτι στην φάση του 53΄ σε σουτ του Μποζά ενώ δεν έδωσε κίτρινη στο Κολυνιάτη που έδωσε αγκωνιά στο Λαμέ στο 42΄ μπροστά στα μάτια του. Μια κάρτα που θα ήταν η δεύτερη για τον αμυντικό των Τραχώνων και θα άλλαζε τις ισορροπίες.
Το α΄ημίχρονο ήταν μέτριο από πλευράς απόδοσης και το μόνο που έχει να επιδείξει ήταν ένα αδύναμο σουτ του Μποζά από το ημικύκλιο στο 26΄ που απέκρουσε ο Δράμπαλης. Ενω οι γηπεδούχοι είχαν μια κομπίνα κόρνερ στο 31΄ με τον Προμπονά αλλά το σουτ του Ιατρού έφυγε δίπλα από το κάθετο δοκάρι του Ανδριόλα. Στο 45΄ πλασέ του Κολυνιάτη ανάγκασε τον Ανδριόλα να διώξει σε κόρνερ.

Στο β΄ημίχρονο η ομάδα μπήκε με καλύτερη διάθεση και κατέγραψε τη φάση του 53΄ όπου ο Καλογερόπουλος Γιώργος επιχείρησε μπάσιμο και "έσπασε" την μπάλα στην καρδιά της περιοχής όπου ο Μποζάς έπιασε σουτ για να βρει το χέρι του Στεργιάκου. Ο διαιτητής Χριστοδούλου είπε "παίζεται" με τις διαμαρτυρίες των παικτών της ομάδας να μένουν ανικανοποίητες.

Στο 66΄κεφαλιά του Λέκκα ύστερα από φάουλ του Άγκολι δεν ανησύχησε τον Δράμπαλη. Το γκολ για τους γηπεδούχους σημειώθηκε στο 71΄με κάτι σαν κεφαλιά από το Προμπονά ύστερα από κόρνερ του Ιατρού. Στο 87΄φάουλ του Παναγιωτόπουλου έφυγε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Δράμπαλη. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Καφετζής έφυγε ολομόναχος προς την εστία του Ανδριόλα αλλά το σουτ έφυγε άψυχα αρκετά μακριά από το τέρμα της ομάδας.

Με λάθη η διαιτησία του Χριστοδούλου, σωστοί οι βοηθοί Μπαράκος, Κουντουρέλης

ΤΡΑΧΩΝΕΣ: Δραμπαλής, Κακούτης (85΄Τσολάκος), Προμπονάς (75΄Εστυλιανίδης), Στεργιάκος, Κολυνιάτης, Πιπεράς, Χρήστου, Δημογιάννης, Χακράμα (65΄Καφετζής), Γοργάκης, Ιατρού

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, , Κοντόσταυλος, Παπαιωάννου, Λιόνας, Μπούγιας, Άγκολι (78΄Παναγιωτόπουλος), Ντάτις, Μποζάς (75΄Αθανασόπουλος), Λαμέ (57΄Καλογερόπουλος Ι.), Καλογερόπουλος Γ., Λέκκας