Σάββατο 9 Απριλίου 2016

Πλήρωσαν τα λάθη τους οι Νέοι...

Έχασαν 2-1 από τον Θρίαμβο Χαϊδαρίου
Την ευκαιρία να προκριθούν στην επόμενη φάση του πρωταθλήματος έχασαν οι Νέοι, αν και κράταγαν την τύχη αλλά και το σκορ με το μέρος τους. Το 0-1 φάνταζε ως το 60',  η χρυσή ευκαιρία για την πρόκριση, αλλά στο τελευταίο εικοσάλεπτο έκαναν αρκετά λάθη και έβαλαν στο παιχνίδι την ομάδα του Θριάμβου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν και γύρισαν το ματς μέσα σε 15' λεπτά - από το 60' έως το 75'- και βέβαια όλα είχαν πια χαθεί.

Η ομάδα παρατάχθηκε στον αγωνιστικό χώρο με επτά σημαντικές απουσίες (Καγιούλης, Μακρυνικόλας, Μπελάλης, Χαιρετάκης, Καρκαλέτσης, Ραζάτος και Σεργάκης) λόγω σχολικών εκδρομών. Ενώ οι οιωνοί δεν ήταν και με το μέρος της ομάδας καθώς ο Λευτέρης Βελέντζας ξεκίνησε με 10 παίκτες το ματς λόγω αργοπορίας του Πλατανιά. Κάτω από τα γκολπόστ ξεκίνησε ο Καλιμόνι και έδωσε την θέση του στο 4' στον τερματοφύλακα του Καματερού.

Στο α' ημίχρονο παίχτηκε κακό ποδόσφαιρο με δυο μόνο ευκαιρίες να ξεχωρίζουν στο ενεργητικό των ομάδων. Στο 5' λάθος απόκρουση του Γκαραβέλα έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Πλατανιάς. Ενω σημαντική ευκαιρία έχασε ο Τουραλιάς στο 30΄ αλλά το σουτ που επιχείρησε αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα του Θριάμβου.

Στην επανάληψη οι Νέοι μπήκαν δυνατά στο ματς και μόλις στο 41' ο Τουραλιάς δεν πρόλαβε να πλασάρει τον αντίπαλο τερματοφύλακα που έκανε έξοδο και του έκλεισε το οπτικό πεδίο. Το 0-1 σημείωσε ο Τουραλιάς στο 48' με δυνατό σουτ και αφού πήρε μπαλιά τρύπα από τον Ανδριτσόπουλο.

Οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεση μετά το γκολ της ομάδας και πήραν μέτρα στο γήπεδο. Στο 62' ο επιθετικός του Θριάμβου, Θεοδώρου πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και με δυνατό σουτ έγραψε το 1-1. Η ισοφάριση ήρθε με απευθείας χτύπημα φάουλ του Δάρρα στο 75'.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Πλατανιάς (77' Γουβιάς), Κουκίδης (77' Καρανικόλας), Γκράτσι, Γκαραβέλας, Διγώνης, Κανακάρης, Κύρατζης, Ανδριτσόπουλος, Καλιμόνι, Τουραλιάς, Δασκαλάκης (57' Τσίτσος)