Κυριακή 10 Απριλίου 2016

Χτύπησε στα χασομέρια...

Νίκη με 2-1 στο ντέρμπι με τον Αγιο Ιεροθεο οι Junior

Του Δημ. Αγγέλη
Σε ένα παιχνίδι για γερά νευρά και ακατάλληλο για καρδιακούς η ομάδα junior 1 κέρδισε στο ντέρμπι κορυφής την ομάδα του Αγίου Ιεροθέου 2-1, με το γκολ της μεγάλης νίκης να σημειώνεται κυριολεκτικά  στην τελευταία φάση του αγώνα.

Η ομάδα του Ηλία Θεοδωρακόπουλου  αν και βρέθηκε να χάνει στο α’ ημίχρονο με 0-1, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και με αντεπίθεση διαρκείας στο β΄ ημίχρονο, έκανε την μεγάλη ανατροπή και νίκη που την φέρνει στην 2η θέση της βαθμολογίας 7ου ομίλου της ΕΠΣΑ.

Το σκορ άνοιξε ο Άγιος Ιερόθεος όταν σε μια υποδειγματική αντεπίθεση ο Βασιλειου στο 13' πέρασε την μπάλα πάνω από τον εξελθόντα Γεωργιάδη κάνοντας το 0-1. Σκορ που τελείωσε το α’ ημίχρονο.
Ιδανικά ξεκίνησε το β΄μέρος για το Καματερό, όταν ο Κυρίτσης στο 28’ με δυνατό σουτ έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Μεγάλη ευκαιρία για να πάρει προβάδισμα η ομάδα, έχασε ο Αγγέλης στο 38’  όταν σε γύρισμα του Κυριτση, μόνος σε κενή εστία έστειλε την μπάλα πάνω από το δοκάρι του Ντέκα.

Και ενώ το ντέρμπι έδειχνε να μην έχει νικητή, μετά από συνδυασμό 1-2 Αγγέλη Κυριτση, ο τελευταίος έβγαλε σέντρα και ο ξεχασμένος από την άμυνα Νινο πέτυχε με κεφαλιά το 2-1 εν μέσω ξέφρενων  πανηγυρισμών από τους γονείς που είδαν το ματς. Ήταν η τελευταία φάση του αγώνα στο 50'.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γεωργιάδης Πελεκός, Πανόπουλος, Τσιφρίκας, Πούλιας, Αγγέλης, Κυρίτσης, Ελνταουιλ, Χαγκάνου Έπαιξαν ακόμα: Τσάγκαρης, Τραχανάς, Νίνο, Παπαδημητρίου
 ΑΓΙΟΣ ΙΕΡΟΘΕΟΣ: Ντέκας, Καραγιωργος, Μουράτης, Χαζηράκης, Βασιλείου, Καραίσκος, Παπανικολάου, Βασιλάκος, Ρινάκης Επαιξαν ακομα Χαλιακος,