Σάββατο 2 Απριλίου 2016

Παλικαρίσια νίκη...

Πέσανε κορμιά με Χολαργό 2-1 (Video και Φωτο)

Τρομερή νίκη. τόσο σε πάθος όσο και ένταση πέτυχε η ομάδα επί ενός πολύ δύσκολου αντίπαλου, όπως είναι η ομάδα του Χολαργού. Στο γήπεδο πέφτανε κυριολεκτικά κορμιά, και ήταν από τα ματς που ο φίλαθλος χαίρεται να βλέπει. Ειδικά η αγωνιστική εικόνα, και των δυο ομάδων, στο β' ημίχρονο καθήλωσε όλους στο γήπεδο. Και τα εύσημα ανήκουν στα παιδιά του Γιώργου Αλεξόπουλου που κατάφεραν και γύρισαν το ματς αν και προηγήθηκε ο Χολαργός με 0-1.
Το α' μισάωρο του παιχνιδιού ήταν αρκετά φλύαρο και για τις δυο ομάδες. Δύο μόνο φάσεις καταγράφηκαν σε αυτό το διάστημα. Στο 22' σουτ του Καλογερόπουλου από το ημικύκλιο της περιοχής πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Νικολάου. Ενώ όμορφη ενέργεια από τον Κετσετζόγλου στο 29' κατέληξε στα χέρια του Ανδριόλα.

Στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο άλλαξε ο ρυθμός του αγώνα άλλα και οι ευκαιρίες που σημειώθηκαν. Οι φιλοξενούμενοι στο 32' έφτασαν κοντά στο γκολ με τον Κετσετζόγλου άλλα τελευταία στιγμή πρόλαβε ο Λέκκας και έβγαλε την μπάλα κόρνερ. Στο 40' ο Χολαργός πέτυχε το 0-1 όταν από εξαιρετική ενέργεια του Καζάκου απο δεξιά, έβγαλε την μπάλα στο σημείο του πέναλτι και ο Κετσετζόγλου με διαγώνιο σουτ στην κίνηση νίκησε τον Ανδριόλα.

Η ομάδα αντέδρασε γρήγορα προκειμένου να μην πάει στα αποδυτήρια με γκολ και μπορεί να μην τα κατάφερε στο 44' με τον Σπυρόπουλο, το σουτ του οποίου αποκρούστηκε από τον Κατσαρό Α., λίγο πριν την γραμμή, αλλά ο ίδιος παίκτης τα κατάφερε στις καθυστερήσεις του ματς (45') όταν σε παρόμοια ενέργεια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-1.

Το πάθος, οι δυνατές μονομαχίες άλλα και τα συνεχή τρεξίματα όλων των ποδοσφαιριστών ήταν η κυρίαρχη αναφορά του β' ημιχρόνου. Στο 51' οι φιλοξενούμενοι άγγιξαν το γκολ με το Κετσετζόγλου το μυτάκι που επιχείρησε πέρασε άουτ. Στο 65' σουτ του Κοντόσταυλου κόντραρε σε αμυντικούς με την μπάλα να φεύγει κόρνερ.

Στο 78' ύστερα από φάση διαρκείας η μπάλα έφτασε στο Κοντόσταυλο που με ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 2-1.Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 80' σουτ του Πλεμμένου απέκρουσε ο Ανδριόλας. Ενώ η φάση του αγώνα καταγράφηκε στο 82' με μπαλιά του Καζάκου να σπάει το οφσαίντ και να φέρνει το Κετσετζόγλου μόνο με τον Ανδριόλα αλλά το σουτ να φεύγει άουτ. Τέλος πολύ καλή ευκαιρία είχε ο Αθανασόπουλος στο 91 μόνο που το δυνατό σουτ έφυγε ξυστά απο το δεξί δοκάρι.

Μέτρια η διαιτησία του Ζαραβίνου και καλή των Μητροφάνη, Αθανασίου.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Παπαιωάννου, Αναστασιάδης (46' Τρακόσης), Μπούγιας, Τσιριγώτης, Καλογερόπουλος, Κοντόσταυλος, Τσιργιώτης (77' Παναγιωτόπουλος), Μποζάς (46' Αθανασόπουλος), Σπυρόπουλος, Λέκκας
ΧΟΛΑΡΓΟΣ; Νικολάου, Καζάκος, Κατσαρός Α., Στεργιάκος, Ψάλλας, Τασιούλης, Καζάκος Π., Τζέλη (63' Σπυρόπουλος), Κετσετζόγλου, Πλεμμένος, Ντζαβίδας (46' Ρίζος)