Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016

Εντυπωσιάζουν οι junior...

Συνέτριψαν την Θύελλα Περιστερίου με 7-2

Του Δημ. Αγγέλη
Σε επιθετικό μονόλογο εξελίχθηκε το παιχνίδι των junior 1 κόντρα στην Θύελλα Περιστερίου, το οποίο έγινε σε βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής που προηγήθηκε. Οι νεαροί άσοι ήταν καταιγιστικοί στο α' ημίχρονο και μάγεψαν με το παιχνίδι τους υπο τις οδηγίες του Χρήστου Κουρέτα (ο Ηλίας Θεοδωρακόπουλος ήρθε στο β΄) και προγήθηκαν με 6-1.

Το σκορ θα είχε πάρει μεγάλες διαστάσεις αν ο προπονητής δεν τους έλεγε να ρίξουν ρυθμό στην επανάληψη. Με τη νίκη αυτή η ομάδα σκαρφάλωσε μια θέση στο 2ο ομίλο των Ακαδημίων ξεπερνώντας την Κηπούπολη και βρέθηκε στην 5η θέση με 13 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε ο Πούλιας με κεφαλιά μόλις στο 5'. Στο 8' ο συνήθης ύποπτος Ελνταουίλ έγραψε το 2-0 με σουτ. Στο 8΄ο ιδιαίτερα δραστήριος Άγγελης πέτυχε με έξοχο πλασέ το 3-0. Στο 16' και πάλι ο Ελνταουίλ σημείωσε το 4-0. Δυο λεπτά αργότερα ο Άγγελης με δευτερο προσωπικό γκολ έκανε το 5-0 και αφού έκλεψε την μπάλα από τον τερματοφύλακα.

Στο 21' ο Ελνταουίλ πέτυχε χάτ τρικ και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 6-0. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 6-1 στο 23' σε ενα γκολ που διαμαρτυρήθηκαν οι πάντες στο γήπεδο.

Το β ημίχρονο ξεκίνησε με πολλές αλλαγές βασικών, Ωστόσο και πάλι η υπεροχή ήταν με το μέρος των junior. Βέβαια δεν μπήκαν βροχή τα γκολ ωστόσο έπαιξαν το ίδιο καλά. Στο 40' ο Νίνο με ωραίο σουτ πέτυχε το 7-1.
Το τελικό 7-2 σημειώθηκε με απευθείας χτύπημα φάουλ των παικτών της Θύελλας.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Τσάγκαρης, Πανόπουλος, Χαγκάνου, Τσιφρίκας, Πούλιας, Παπαδημητρίου, Κυρίτσης, Άγγελης, Ελνταουίλ Επαιξαν και οι Γεωργιάδης, Πέλεκος, Νίνο, Τραχανάς, Κατσαρός