Κυριακή 21 Φεβρουαρίου 2016

Γλυκιά νίκη...

Σπουδαίο τρίποντο μέσα στην Ν. Ιωνία με 0-2

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πήρε η ομάδα μέσα στην έδρα της Νέας Ιωνίας επι της ομώνυμης ομάδας με 0-2. Το τρίποντο αυτό που είναι το δεύτερο σερί του Γιώργου Αλεξόπουλου, άφησε μια γλυκιά αίσθηση στους φίλους της ομάδας που την ακολούθησαν στην Νέα Ιωνία ενω παράλληλα έδωσε και τους βαθμούς της νίκης με αποτέλεσμα η ομάδα να σκαρφαλώσει στην 8η θέση με 29 βαθμούς.
Οι παίκτες του Γιώργου Αλεξόπουλου φάνηκαν αρκετά διαβασμένοι στο παιχνίδι με τους γηπεδούχους. Έλεγξαν την κατοχή της μπάλας, την γύρισαν αρκετές φορές και χτύπησαν την κατάλληλη στιγμή. Στο 18' ο Τρακόσης μπήκε απο τα δεξιά και πάσαρε όμορφα στον Μποζά και ο τελευταίος με συρτό πλασέ την γωνία του Παναγιωτόπουλου άνοιξε το σκορ.

Ελάχιστες στιγμές έφθασε η μπάλα στα δυο καρέ, με τους γηπεδούχους να μην πραγματοποιούν ούτε μια σημαντική φάση στο τέρμα του Ανδριόλα στο α΄ημίχρονο.

Στην επανάληψη το ματς συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο και ρυθμό. Ενα σουτ του Ζυγούρη στο 60' έστειλε την μπάλα πάνω απο τα δοκάρια του Ανδριόλα.

Στο 65' η ομάδα διπλασίασε τα τέρματα της με σχεδόν ίδιο γκολ. Αυτή την φορά στην θέση του σκόρερ ήταν ο Καλογερόπουλος με την πάσα να την δίνει ο Σπυρόπουλος.

Καλή ευκαιρία για γκολ είχε και ο νεαρός Μποζάς στο 71' απο πλάγια θέση αλλά το σουτ βρήκε πάνω στους αμυντικούς. Οι γηπεδούχοι κατέγραψαν καλή στιγμή στο 76' αλλά το γυριστό σουτ του Τριάντη έφυγε δίπλα απο το κάθετο δοκάρι του Ανδριόλα.

Καλή η διαιτησία του Γιαννόπουλου και των Γιαννόπουλου, Καδδά

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Παναγιωτόπουλος, Βογάτσας, Καψιόχας(78' Δρυμωνίτης), Φερεντίνος, Βογάτσας, Βιντισίτα, Κουτσιούμπας(64' Κατσαγκόλης), Σικόλας(46' Τριάντης), Ζυγούρης, Νησαριώτης

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Τρακόσης, Παπαιωάννου, Μπούγιας, Τσιριγώτης, Καλογερόπουλος, Τσιργιώτης (63' Σπυρόπουλος), Μανάρας (88' Σκέμπι), Αθανασόπουλος, Μποζάς(81' Θεοδωρόπουλος), Λέκκας