Κυριακή 6 Δεκεμβρίου 2015

Μια ωραία Κυριακή με τους Νέους...

Με σβηστές μηχανές νίκησαν 3-1 την Θύελλα Περιστερίου

Χαλαρά, ήρεμα και ωραία, με σύμμαχο τον ζεστό καιρό οι Νέοι του Καματερού νίκησαν άνετα και δίκαια την Θύελλα Περιστερίου με 3-1. Παραμένουν στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας να παίξουν μια ακόμη αγωνιστική (12η) καθώς την τελευταία (13η) έχουν ρεπό.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι παίκτες του Λευτέρη Βελέντζα έδειξαν από την αρχή ποιός θα είναι το αφεντικό του παιχνιδιού. Πολύ γρήγορα πήραν μέτρα στον αγωνιστικό χώρο αλλά τα γκολ ήρθαν προς το τέλος του ημιχρόνου.
Το 1-0 σημείωσε με μονοκόμματο σουτ απο το ύψος της μεγάλης περιοχής ο Crasi στο 36΄. Δυο λεπτά αργότερα το 2-0 έγινε με περιπετειώδη τρόπο. Ο Crasi εκτέλεσε κόρνερ, στην φάση σηκώθηκε ο Kaliwoni και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα πάνω στο τερματοφύλακα της Θύελλας που απέκρουσε ενστικτωδώς, όμως στην φάση μπήκε ο Καγιούλης και με προβολή έκανε το 2-0, που ήταν και στο σκορ του ημιχρόνου.

Αξίζει να σημειωθεί οτι οι Νέοι αγωνίσθηκαν με πολλές απουσίες λόγω τραυματισμών. Στο πάγκο ο Βελέντζας είχε μόνο 4 ποδοσφαιριστές.

Στην επανάληψη οι Νέοι μείωσαν στροφές, έλεγχαν το ματς και δεν ζορίστηκαν για να πετύχουν κάποιο άλλο. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 στο 66΄ με τον Bello. Ενώ οι Νέοι πέτυχαν το τελικό 3-1 με τον Τουραλιά από διαγώνια θέση νίκησε τον Παναγιωτόπουλο με εύστοχο σουτ.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Πλατανιάς (63΄Γιούβας), Κουκίδης, Ανδριτσόπουλος, Ραζάτος (20' λ.τ Σεργάκης) Καρκαλέτσης (36΄Crasi) , Καγιούλης, Τουραλιάς (66΄Τσίτσος), Κανακάρης, Δημητρόπουλος, Κυράτζης, Kaliwoni

ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΡ.: Παναγιωτόπουλος, Mancellari, Γκιάτα, Sulollati, Γαλανάκης, Μαλλιντέρης, Σακελλάρης (50΄ Καραγιάννης), Πλούμης (43΄ Καραμπεσίνης), Dhimo (80΄Δρούλιας), Bello (80΄ Καλλιντέρης), Nisato