Σάββατο 19 Δεκεμβρίου 2015

Πολύ καλή εμφάνιση το Παμπαιδικό

Νίκησε 1-0 την Ελπίδα Αγ.Αναργύρων

Πολύ καλή εμφάνιση και νίκη με 1-0 πέτυχε το παμπαιδικό του Καματερού με αντίπαλο την Ελπίδα Αγίων Αναργύρων. Οι παίκτες του Θανάση Κονόμη και Χρήστου Κουρέτα μπορεί να νίκησαν με το φτωχό 1-0 ωστόσο έχασαν σωρεία ευκαιριών για να πετύχουν και άλλα τέρματα.

Με τους τρείς αυτούς βαθμούς η ομάδα παρέμεινε στην 2η θέση του 2ου Ομίλου με 17 βαθμούς έχοντας στην 3η θέση τον Ηρακλή Περιστερίου με 13 βαθμούς. Στην 1η θέση είναι ο ΑΟ Περιστερίου που δεν έχει χάσει ακόμα.

Το 1-0 σημείωσε με όμορφο πλασέ στο 20΄ ο Αποστολίδης και αφού ξέφυγε με έξοχο τρόπο από τον αμυντικό που τον μάρκαρε. Στο 23΄ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι καθώς σε προσπάθεια του η μπάλα βρήκε στο χέρι του Κουτούλη. Την εσχάτη των ποινών εκτέλεσε ο Kuqi αλλά το σουτ πρόσκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι του Μαρκεσίνη.

Στην επανάληψη η ομάδα έπιασε καλύτερη απόδοση και έκλεισε τους  φιλοξενούμενους στα καρέ τους, Στο 37΄του β΄ημιχρόνου ο Μονεμβασίτης είχε δοκάρι σε δυνατό σουτ που επιχείρησε. Στο 55΄ο Ελευθερόγλου δεν τα κατάφερε σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Μαρκεσίνη. Τέλος η Ελπίδα είχε ένα καλό σουτ με τον Κωνσταντέλο αλλά αποκρούστηκε από τον Βασιλόπουλο.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Κακαλής (31' Βασιλόπουλος), Τόλιας (46΄Κυρίτσης), Σιάρκος, Σαπουνάς, Βλαστός (40΄Αποστολίδης Ν.), Κουκίδης (42΄Σκουλάς), Αποστολίδης Σ., Πούλιος (46΄Κεραμυδάς), Δημητρόπουλος (39΄Μπούρας), Μονεμβασίτης, Kuqi (31'Ελευθερόγλου).

ΕΛΠΙΔΑ: Μαρκεσίνης, Κουτούλης, Ροκάνας, Παππά (35΄Σπυρόπουλος), Ζαρίου, Κοτσιλιός (41΄Ζυμπιλόπουλος), Muka, Μάνθος, Κωνσταντέλος, Γιαννάκος, Μαλαμίδης