Δευτέρα 14 Δεκεμβρίου 2015

Μπλακ αουτ στο β΄ το παιδικό

Έχασε 3-2 μέσα στους Αγίους Αναργύρους

Μπλακ άουτ έπαθαν οι παίδες της ομάδας στο β΄ημίχρονο με τους Αγίους Αναργύρους και έχασαν ένα δικό τους ματς, σύμφωνα και με την εικόνα του α΄ημιχρόνου όπου έπιασαν πολύ καλή απόδοση και έπαιζαν τους γηπεδούχους στο μισό γήπεδο. Οι Άγιοι Ανάργυροι χτύπησαν έξυπνα το ματς με τον Αμπτούν ο οποίος μπόρεσε και πέτυχε δυο προσωπικά γκολ, αυξάνοντας το δείκτη του σκορ σε 3-1 και μην αφήνοντας πολλά περιθώρια για ανατροπή.

Ο αγώνας αν και ξεκίνησε ιδανικά για τους παίδες εντούτοις οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν πρώτοι το σκορ μόλις στο 7΄με τον Ταμβάκη. Ο παίκτης των Αγίων Αναργύρων έκανε διαγώνιο μπάσιμο και σουτ που νίκησε το τερματοφύλακα της ομάδας.

Η συνέχεια άνηκε ολοκληρωτικά στους παίκτες του Χρήστου Κουρέτα που έκλεισαν τους γηπεδούχους στα καρέ τους και είχαν μερικές αξιόλογες φάσεις, Σε μια από αυτές τις επιθέσεις ο Αργυρόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 στο 26΄.

Στην επανάληψη όμως οι νεαροί παίκτες μπλοκάρισαν στο διάστημα 35' - 60΄με αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να ξεφύγουν στο σκορ. Στο 49'  ο Αμπτουν με κεφαλιά πέτυχε το 2-1. Ενώ ο ίδιος παίκτης στο 55΄ σημείωσε το 3-1 με ιδανικό σουτ . Το μόνο που κατάφεραν οι παίδες ήταν να μειώσουν σε 3-2 με πλασέ του Βαμβακάρη απο κοντά στο 66΄.

ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ; Πανόπουλος, Ταμβάκης, Ταλιούρης, Κατσαρός, Κολοκύθαςμ Μπακάλης, Κουμέρια, Μπαλής, Σιδέρης (42΄Αμπτουν), Παρθένης, Καραλής

ΚΑΜΑΤΕΡΟ; Νικολόπουλος, Αργυρόπουλος, Πάνος, Rrina, Ασημακόπουλος, Βανικιώτης (44΄ Πανάκιας), Αναστασιάδης (52΄Ζαχαρόπουλος), Μπιθαράς, Παπαθανασίου (44΄Βαμβακάρης), Δημητρόπουλος (60΄Ελευθερόγλου), Μακρυνικόλας