Σάββατο 21 Νοεμβρίου 2015

Τέλεια εμφάνιση και... 3-0

Σαρωτικοί οι Νέοι με το Κολωνό
Ντέρμπι.., ποιο ντέρμπι;  Περίπατο έκαναν οι νέοι στο ματς των πρωτοπόρων και νίκησαν με το επιβλητικό 3-0 τον Κολωνό. Ωραία μπάλα, γρήγορος ρυθμός και σχεδόν τέλεια στημένα από όπου προήλθαν και τα τρία τέρματα.Με τους τρεις βαθμούς της νίκης οι νέοι πλησίασαν στους δυο βαθμούς το Κολωνό και έχουν σύνολο βαθμών 17 έναντι 19 που έμειναν οι φιλοξενούμενοι.

Μόλις στο 3' οι Νέοι άνοιξαν το σκορ με κεφαλιά του Γκαραβέλα ύστερα απο κόρνερ του Καγιούλη και έβαλαν τις βάσεις για να ελέγχουν το ρυθμό του ματς. Το 2-0 έγινε στο 35' με σουτ μέσα απο την περιοχή απο τον Μακρυνικόλα και αφού για άλλη μια φορά το κόρνερ απο τον Καγιούλη έφθασε εκεί που έπρεπε. Το ημίχρονο έληξε με 2-0 και οι Νέοι έβλεπαν την συνέχεια με άλλο μάτι.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε και για τις δυο ομάδες. Ωστόσο για άλλη μια φορά τα στημένα του Καγιούλη με το κόρνερ αλλά και η συνεργασία με τον Γκαραβέλα έφεραν το γκολ στο 65'. Ο νεαρός αμυντικός με κεφαλιά έγραψε το 3-0 που έμελε να ήταν το τελικό.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Γιουβάς, Κουκίδης (71' Γκράτσι), Διγώνης, Ραζάτος, Γκαραβέλας, Καγιούλης, Κυρατζής (71' Τσέτσος), Κανακάρης, Τουραλιάς (67' Δημητρόπουλος), Χαιρετάκης (65' Καλιμούς), Μακρυνικόλας (55' Καρκαλέτσης)

ΚΟΛΩΝΟΣ: Μαργαρίτης (49' Kacageli), Κλήμης (41' Λαδίκής), Φράγκος (58' Μωραίτης), Φρακουδής (58' Στεφανής), Μπάρλος, Αποστολόπουλος, Darcoish, Καραμάνος (65' Stefani), Φίλης, Σινάνης (41' Τουμαζάτος), Γιωτόπουλος