Τετάρτη 14 Οκτωβρίου 2015

Πλασματικό το αποτέλεσμα για τους Junior 1

Ήρθαν ισόπαλοι 2-2 με τον Πανερυθραίκο
Του Δημ. Αγγέλη
Μετά από ένα συγκλονιστικό παιγνίδι η ομάδα junior 1 του Καματερού ήρθε ισόπαλη με την ομάδα του Πανερυθραικού με σκορ 2-2 για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Soccer Link, στο γήπεδο του Πανερυθραικού.

Το σκορ άνοιξε η ομάδα του Καματερού μόλις στο 2' με σουτ του Πούλια Λουκά από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Με το σκορ αυτό έληξε και το ημίχρονο. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 10' μετά από κόρνερ του Αγγέλη, ο Ηλίας Ελνταουί με κεφαλιά πέτυχε το 0-2.

Και ενώ το σκορ έδειχνε ότι την νίκη θα την έπαιρνε η ομάδα του Καματερού, ο Πανερυθραικός με δυο επιθέσεις κατάφερε και πέτυχε δυο γκολ και ισοφάρισε. Ειδικά στο 2ο γκολ η άμυνα των junior 1 αδράνησε εντελώς με αποτέλεσμα να έρθει αυτό το ισόπαλο αποτέλεσμα που έμελλε να ήταν και το τελικό.

Αξίζει να σημειωθεί ότι ενώ το αποτέλεσμα ήταν ακόμη 0-2, οι παίκτες του Ηλία Θεοδωρακόπουλου έχασαν πολλές ευκαιρίες για να διευρύνουν το δείκτη του σκορ αλλα τελικά ίσχυσε ο νόμος του ποδοσφαίρου

ΚΑΜΑΤΕΡΟ (JUNIOR1): Γεωργιάδης, Πέλεκος, Σαλτοριάδης, Πανόπουλος, Πούλιας, Παπαδημητρίου, Κυρίτσης, Τσιφρίκας, Αγγέλης 'Επαιξαν και οι Χαγκάνου, Ελνταουί, Ασημακόπουλος, Τραχανάς