Σάββατο 24 Οκτωβρίου 2015

Λύγισε στο τέλος...

Η κόπωση αλλα και μια στιγμή αδράνειας έφεραν την ισοπαλία με την Ν.Ιωνία (1-1)

Μια στιγμή αδράνειας στην εκπνοή του παιχνιδιού έδωσε την ευκαιρία στην Νέα Ιωνία να φύγει με τον βαθμό της ισοπαλίας από το Καματερό. Οι παίκτες του Κώστα Ποζαπαλίδη, τα έδωσαν όλα, έτρεξαν αρκετά αλλά όντας κουρασμένοι από τα 120' του αγώνα Κυπέλλου με τον Φωστήρα Ηλιούπολης δεν άντεξαν την πίεση, δεχόμενοι το γκολ της ισοφάρισης στο 89''

Το α' ημίχρονο δεν είχε να επιδείξει κάτι σπουδαίο. Παιχνίδι κέντρου και απο τις δυο ομάδες με ελάχιστες καλές στιγμές. Μία από αυτές ανήκει στον Μανάρα σε κεφαλιά που έπιασε στο 5' ύστερα απο σέντρα του Παναγιωτόπουλου, ανάγκασε τον έτερο Παναγιωτόπουλο να απογειωθεί και διώξει σε κόρνερ. Καλή ευκαιρία είχαν οι φιλοξενούμενοι στο 15΄με διαγώνιο σουτ του Καψιόχα αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα απο τα δοκάρια του Ανδριόλα.

Στην επανάληψη το ματς ήταν καλύτερο και για τις δυο ομάδες. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή στιγμή στο 52΄σε σουτ του Μιχαλάρη που απέκρουσε ο Ανδριόλας. Στο επόμενο λεπτό 53', ο Κοντόσταυλος έβγαλε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι για να έρθει με πλασέ ο Παναγιωτόπουλος να ανοίξει στο σκορ σε 1-0.

Η Νέα Ιωνία έφθασε κοντά στην ισοφάριση στο 63' αλλά η κεφαλιά του Βογάτσα ύστερα από φάουλ του Μιχάλαρη, προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι του Ανδριόλα.

Οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν ρυθμούς μετά το 70' μιας και οι παίκτες του Ποζαπαλίδη εμφάνισαν σημάδια κόπωσης απόρροια του αγώνα κυπέλλου, όπως είπαμε. Έτσι στο 89' ο Ταράτσας σηκώθηκε ανενόχλητος και με κεφαλιά έκανε το 1-1 ύστερα από κόρνερ του Μυλόβα.

Μοναδική ευκαιρία έχασε ο Παναγιωτόπουλος στο 91' αλλά το σουτ ήταν αδύναμο και απέκρουσαν λίγο πριν τη γραμμή οι αμυντικοί της Νέας Ιωνίας

Με λάθη η διαιτησία του Φωτόπουλου, καλοί οι Καραγιαννίδης, Βαξεβανέλης.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Τρακόσης, Τσιριγώτης, Μπίμπιζας, Μανάρας, Λέκκας, Παναγιωτόπουλος, Καλογερόπουλος(84' Δαυίδ), Αθανασόπουλος, Σπυρόπουλος(63' Βασιλείου), Μπόζας (46' Κοντόσταυλος),
ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Παναγιωτόπουλος, Χρούσης(46' Καρυπίδης), Καψιόχας, Παπακουνάδης,Ταράτσας, Μουρούτης, Πρισιμιτζής(57' Σικόλας), Βογάτσας(79' Μυλόβας), Νησαριώτης, Ζυγούρης, Μιχαλάρης