Τετάρτη 30 Σεπτεμβρίου 2015

Σπουδαία πρόκριση στα πέναλτι επι του ψυχωμένου Πανερυθραικού (Φωτό -Video)

4-3 στα πέναλτι (1-1 ο κανονικός αγώνας)
Σπουδαία πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου πήρε η ομάδα αν και χρειάστηκε να φτάσει στην διαδικασία των πέναλτι όπου και το σκορ έδειξε 4-3. Ωστόσο το ματς θα μπορούσε να είχε "καθαριστεί" απο την κανονική διάρκεια του αγώνα αν δεν υπήρχε η ολιγωρία της άμυνας στο 87' όπου και οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1.

Στο α' ημίχρονο οι πάικτες του Ποζαπαλίδη εβγάζαν μια νευρικότητα στο παιχνίδι τους αδικαιολόγητα καθώς ήλεγχαν το ρυθμό χωρίς όμως να βγαίνουν σωστές επιθέσεις προς την εστία του Μολφέση.

Παρολαύτα στις καθυστερήσεις του α' ημιχρόνου οι παίκτες άλλαξαν καλά την μπάλα και με τελικό αποδέκτη το νεαρό Θεόδωρο Μποζά άνοιξαν το σκορ με σουτ στο 45'.

Στην επανάληψη η ομάδα έπιασε καλύτερη απόδοση και έβαλε τους φιλοξενούμενους στα καρέ της, βγήκαν αρκετοί αυτοματισμοί χωρίς όμως τα κατάλληλα τελειώματα. Και ενω έδειχνε οτι το ματς θα τελείωνε 1-0, οι φιλοξενούμενοι  χτύπησαν στο 87' καθώς ύστερα απο ολιγωρία της άμυνας επωφελήθηκε ο Παπάζογλου και με σουτ έγραψε το 1-1.

Η παράταση δεν είχε να επιδείξει καμιά σημαντική φάση παρα ενός χτυπήματος φαουλ απο τον Παναγιωτόπουλο αλλα το σουτ του αποκρούστηκε απο τον Μολφέση στο 93' και μοιραία το ματς οδηγήθηκε στην διαδικασία των πέναλτι.