Σάββατο 26 Σεπτεμβρίου 2015

Αυτοκτόνησε...

Έχασε στα τελευταία λεπτά από το Περιστέρι 0-1
Δεν  κατάφερε να πάρει τούς τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στο σκληροτραχηλο Περιστέρι, το οποίο χτύπησε στο 87' και μπόρεσε εκείνο να φύγει από το Καματερο με τους βαθμούς της νίκης.

Δυστυχώς ήταν ένα ματς από αυτά που ορίζονται ότι όποιος βάλει το γκολ θα αναδειχθεί νικητής.  Λοιπόν ποιο τυχερός φάνηκε να είναι ο Όμιλος.  Το γκολ το οποίο ήρθε στο 87' με πλασέ του Μπούζα.

Το α' ημίχρονο για την ομάδα κύλησε σε πολύ μέτρια επίπεδα. Αργή ανάπτυξη και σχεδόν ανύπαρκτες φάσεις μπροστά στο τέρμα του Φανουργιάκη. Μοναδική καλή  ευκαιρία έχασε στο 27' για να ανοίξει το σκορ ο Τρακοσης το σουτ του οποίου πέρασε άουτ.  Οι φιλοξενούμενοι έχασαν καλή ευκαιρία με τον Κρουτη στο 36'.

Στην επανάληψη η ομάδα ανέβασε την απόδοση της και μπόρεσε να στριμώξει το Περιστέρι με αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησε μπροστά στα καρέ του Φανουργιάκη.
Στο 52' σουτ του Κοντοσταυλου πέρασε άουτ.  Στο 57' κεφάλια του Τρακοση και πάλι μόλις άουτ. Στο 65' όμορφη σέντρα από τον Κοντόσταυλο βρήκε το Μπούγια μόνο του αλλά η κεφαλιά του αποκρούστηκε από τον Φανουργιάκη.  Νέο σουτ από τον Καλογερόπουλο η μπάλα και πάλι μόλις άουτ.

Το τελικό 0-1 πέτυχε στην εκπνοή του παιχνιδιού ο Μπουζας όπως είπαμε. Μια ήττα που δυστυχώς στεναχώρησε πολλούς από τους φίλους της ομάδας.

Καλή η διαιτησία του Γεωργή Στάικου και Τσαγκάρη.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ :Ανδριόλας ,  Τσουλακος, Παπαϊωάννου,  Τσιριγωτης,  Μπιμπιζας, Μποζας, (63' Σπυρόπουλος) Παναγιωτόπουλος(46' Κοντοσταυλος),  Καλογερόπουλος,  Μπούγιας(75' Μανάρας)
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ: Φανουργιακης,  Ιατρουδης,  Μπούγιας, Γουβαλαρης,  Παπαευθυμιου(83' Λιωνης), Γκολφινοπουλος(75' Λιαγκοζης),  Κρουτη, Βουλημενος , Χελμης, Λειβαδας(58' Κουτρης)