Σπουδαίες στιγμες

Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου 2015

Έδωσε μάχη στην Ηλιούπολη...

Κατάφερε και πήρε ισοπαλία 1-1 απο το Φωστήρα
Εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 κατάφερε και απέσπασε η ομάδα κόντρα στο πολύ δυνατό Φωστήρα Ηλιούπολης. Πέρσι η ομάδα ακριβώς την 1η αγωνιστική, όπως και τώρα, είχε ηττηθεί με 3-0 απο τους γηπεδούχους, φέτος όμως έδειξε χαρακτήρα και κατάφερε να πάρει το πόντο.

Παραδοσιακά η εξόδος προς την Ηλιούπολη φορτώνει με άγχος τους παίκτες κάτι που φανήκε στο ματς ωστόσο στο β΄ ημίχρονο έδειξε χαρακτήρα και πρόσπαθησε να κλέψει τη νίκη χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά το ματς και πίεσαν καταστάσεις χωρίς ωστόσο να κινδυνέψει ο Ανδριόλας. Είχαν κατοχή μπάλας, πίεζαν ψηλά και δυσκόλευαν την ανάπτυξη. Ο Ποζαπαλίδης έδινε συνεχώς οδηγίες για διορθωτικές κινήσεις. Το ημίχρονο βγήκε χωρίς κάποια αξιόλογη φάση.

Στο β' ημίχρονο η εικόνα του παιχνιδιού άλλαξε προς το καλύτερο και για τις δυο ομάδες. Στο 61' ο Ανδριόλας κατάφερε και απογειώθηκε σώζοντας σίγουρο γκόλ του Ασωνίτη Ν. Στο 63' ο Μπούγιας με απευθείας χτύπημα φαουλ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Γαγάνη.

Οι γηπεδούχοι σε μια φάση ολιγωρίας της άμυνας άνοιξαν το σκορ στο 68' με διαγώνιο σουτ απο το υψος της μεγάλης περιοχής με τον Ασωνίτη Ν. Οι παίκτες του Κώστα Ποζαπαλίδη κατάφεραν να αντιδράσουν γρήγορα και σε μια γρήγορη αντεπίθεση στο 70' ο Μπούγιας πήρε κεφαλιά μπροστά απο τους δυο κεντρικούς αμυντικούς δίνοντας την ευκαιρία στον Τρακόση να κάνει σπουδαίο μπάσιμο και με σουτ να ισοφαρίσει σε 1-1.

Καλή η διαιτησία του Μπαιρακτάρη και των Δόση, Πασπάτη

ΦΩΣΤΗΡΑΣ ΗΛ.: Γαγάνης, Χρήστου, Σκεμπές (46' Σάχου), Ασωνίτης Β., Νάσκο, Μπαρδάκης, Φάρος, Φαρμάκης, Ασωνίτης Ν., Λεπτάκης (84' Μπακιρτζόγλου), Σπυρόπουλος

ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Τσουλάκος, Παπαιωάννου, Τσιριγώτης, Μπίμπιζας, Λέκκας, Παναγιωτόπουλος (66' Καλογερόπουλος), Τρακόσης, Αθανασόπουλος (31' Κοντόσταυλος), Μπούγιας, Μποζάς (75' Αναστασιάδης)