Σάββατο 28 Μαρτίου 2015

Κατώτεροι των περιστάσεων έχασαν απο Κολωνό με 3-2

Μπορεί να αποδειχθεί μοιραία η ήττα αυτή.

Τη καρδάρα με το... πρωτάθλημα έχυσαν οι νέοι, χάνοντας με 3-2 από τον Κολωνό. Η ήττα αυτή μπορεί να αποδειχθεί μοιραία για τη κατάκτηση στης 1ης θέσης καθώς απομένουν μόνο δυο αγωνιστικές και το παιχνίδι της πρωτιάς περνάει στα χέρια του Ηφαίστου. Την 25η αγωνιστική οι Νέοι αγωνίζονται με την ομάδα της Ανθούπολης και την 26η και τελευταία πάνε στο Αγιο Ιερόθεο. Στην απέναντι όχθη ο Ηφαιστος κόντραρεται στα Λιόσια με τον Ιάσωνα και την τελευταία αγωνιστική υποδέχεται την Κηπούπολη. Σε αναμονή είναι και το αποτέλεσμα Ήφαιστου - Ελπίδας Αγ. Αναργυρων.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι οι Νέοι φάνηκαν κατώτεροι των συνθηκών του αγώνα καθώς χαράμισαν το α' ημίχρονο σε μια φλύαρη κατοχή μπάλας. Κανένα σουτ προς την εστία του Κολωνού, σε ενα γήπεδο μικρό απο πλευράς αγωνιστικών διαστάσεων. Και όπως είναι φυσικό όλες οι ομάδες όταν παίζουν με τον πρώτο τα δίνουν όλα. Το α' δεκάλεπτο ανήκει στους γηπεδούχους που τα έδωσαν όλα και είχαν στο 2' κεφαλιά του Yzi στο οριζόντιο δοκάρι. Και στο 4' γκολ με τον Φιλη που έφυγε στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ σκόραρε. Απο εκεί και πέρα η υπεροχή ήταν στους νέους χωρις όμως σωστή αναπτυξη και τελικό αποτέλεσμα.

Το β' ημίχρονο ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς καθώς μερικά δευτερόλεπτα απο την έναρξη ήρθε η ισοφάριση με διαγώνιο σουτ του Θεοδωρόπουλου. Οι γηπεδούχοι έιχαν μια καλή στιγμή στο 48' με σουτ του Yzi που απέκρουσε όμως ο Πλατανιάς. Στο 59' οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Φίλη. Στο 62' ο lame έχασε μοναδικό τετ α τετ με τον αντίπαλο τερματοφύλακα καθώς το σουτ έφυγε αουτ. Οι γηπεδούχοι διευρύναν το σκορ στο 75' με ξεπέταγμα και μυτάκι του Σινάνα ύστερα απο φάουλ του Roci. Τη κόκκινη αντίκρυσε ο Cocci στο 76'. Στο 77' σουτ του Τσιργιώτη η μπάλα βρήκε το κάθετο δοκάρι. Δυο λεπτά αργότερα νέα μοναδική ευκαιρία με ψηλοκρεμαστό πλασέ του Καγιούλη η μπαλα πέρασε δίπλα απο τα δοκάρια.

Το τελικό 3-2 σημείωσε με φάουλ ο Μποζάς και αφου η μπάλα βρήκε στους αμυντικούς και πήρε ψηλοκρεμαστή τροχιά. Στο 81' αποβλήθηκε με 2η κίτρινη ο Τσιργιώτης και απο τους γηπεδούχους ο Yzi.

Μέτρια η διαιτησία του Γονίδη και των Νταρακλίτση, Ηλιόπουλου.

ΚΟΛΩΝΟΣ: Ροκανάς, Βενιέρης, Λαδίκος (46' Roxi), Φραγκούλης, Cocci, Τουμαζάτος, Yzi, Roshi (80' Κλήμης), Γιωτόπουλος (46' Τσολάκης), Σινάνας (78' Λάζαρης)
ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Πλατανιάς, Θεοδωρόπουλος, Διγώνης, Κουτσαί (46' Μανωλόπουλος), Ραζάτος, Καγιούλης, Ιωάννου (46' Τσιργιώτης),Τσουλάκος, Lame, Μποζάς, Κανακάρης