Σάββατο 14 Φεβρουαρίου 2015

Μπορούσε και τη νίκη...

Κόλλησε στο 0-0 με τον Ήφαιστο Περιστερίου.
Φωτό αρχείου

Στο άχαρο 0-0 έμεινε η ομάδα απέναντι στο σκληροτράχηλο Ήφαιστο. Ωστόσο και ο βαθμός της ισοπαλίας που πήραν οι παίκτες του Νίκου Κουνάδη απέναντι στην περιστεριώτικη ομάδα είναι πολύτιμος. Η έδρα του Ηφαίστου είναι μια από τις δυσκολότερες της κατηγορίας.

Το α' ημίχρονο κύλισε με την μπάλα να παίζεται κυρίως στο χώρο του κέντρου. Τα μαρκαρίσματα ήταν δυνατά και οι φάσεις λιγοστές μπροστά στα δυο καρέ. Η ομάδα είχε ελαφρά υπεροχή χωρίς ωστόσο να καταφέρει να νικήσει την αντίπαλη άμυνα. Η φάση του ημίχρονου ανήκει στον Βασιλείου που με πλασέ στο 40' πέτυχε γκολ ωστόσο ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον βοηθό Γεώργη. Η απόφαση του βοηθού ελέγχεται.

Στο β' ημίχρονο η ομάδα προσπάθησε ακόμα περισσότερο να εντείνει τις προσπάθειες για γκολ. Έκανε πιο έντονη την παρουσία της και είχε δυο καλές φάσεις για ευκαιρία σκοραρίσματος. Μία με τον Βασιλείου στο 75' σε φάση τετ α τετ με τον Σταυρόπουλο, οπου απέκρουσε ο τελευταίος. Και μια με τον Μπουγια στο 80' όπου και πάλι ο αντίπαλος τερματοφύλακας απέκρουσε το σουτ.

Καλή η διαιτησία του Σφακιανάκη και των Τσάγκαρη, Γεωργή.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡ.: Σταυρόπουλος, Παπαγεωργίου (2' Ζαφειράτος), Σφίχτης (83' Παπαχρήστος), Μουρκάκης, Ρωμαίδης, Μέξης, Κυριαζής, Τζαβάρας, Ζήκος (64' Καλαιτζής), Παπαευθυμίου, Παπαγιάννι
ΚΑΜΑΤΕΡΟ: Ανδριόλας, Τρακόσης, Παπαιωάννου, Γαλανός, Παππάς, Κλωνάρης (67' Δαυὶδ), Παναγιωτόπουλος, Μανάρας, Σπυρόπουλος Χ. (59' Κουνάδης), Βασιλείοιυ. Μπούγιας